HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Video: iPhone 12 vydržal pád z troch metrov na betón

Technológie
3

Prvý pádový test iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro ukazuje, že tvrdenia Applu v tomto smere boli reálne. Zdá sa, že nové telefóny sa bránia poškodeniu skla oveľa lepšie ako predchádzajúce modely. Sklo Ceramic Shield vydrží pád až z výšky troch metrov bez ujmy. No puzdro a chránič obrazovky sa aj tak odporúčajú, pretože kovový rám sa môže preliačiť a poškriabať. Séria iPhone 12 má úplne nový dizajn, pripomínajúci iPhone 4 z roku 2010.

Kovové šasi má skôr ploché ako zaoblené hrany a aj sklo je úplne ploché. Tieto zmeny majú zlepšiť odolnosť iPhonu a umožniť mu lepšie odolávať pádom ako doteraz. Apple urobil zmeny aj v skle. Vložil doň keramické kryštály, pre ktoré má nový marketingový názov Ceramic Shield (keramický štít). Aj displej by mal podľa Applu štyrikrát lepšie odolávať pádu. Test odolnosti iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro vykonal youtuber EverythingApplePro.

Oba telefóny sú takmer identické. Majú rovnakú veľkosť, ale Pro je so 189 gramami mierne ťažší v porovnaní so 164-gramovým iPhonom 12. Je to preto, že iPhone 12 Pro je rovnako ako Pro Max vybavený ťažším šasi z nehrdzavejúcej ocele, zatiaľ čo iPhone 12 sa dodáva s hliníkovým rámom.

Ako vidno vo videu, oba iPhony si počínali veľmi dobre. Predné sklo prežilo všetky pády bez prasknutia a ani zadný panel nebol poškodený, hoci v ňom chýbajú keramické častice. No aj keď sklo prežije bez prasklín, displej OLED pod ním by mohol utŕžiť nejaké poškodenie.  

Zdroj: bgr.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

. reakcia na: Video: iPhone 12 vydržal pád z troch metrov na betón

3.11.2020 20:11
iPhone je horsi kazdym updatom. Zakazdym znetvoria nejaku zakladnu funkciu, pridaju nezmyselne notifikacie, pridaju cierne gradienty do fotogalerie, pridaju nezmyselne titulky k budiku, atd....
Reagovať

blbost reakcia na: Video: iPhone 12 vydržal pád z troch metrov na betón

31.10.2020 13:10
Chcel by som vidieť ako mi vypadne telefón na niečo také rovné. Stačí že spadne na skalky resp na betón ktorý má povrch rozbitý čo je na SVK všade a rozbije sa aj z 1m :D pokiaľ mi vypadne v telocvični tak okej :)
Reagovať

trapne reakcia na: Video: iPhone 12 vydržal pád z troch metrov na betón

29.10.2020 05:10
no a teraz sa z toho vsetci pokakajme
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať