NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Z nádob s ultra klzkým povrchom vycedíte aj poslednú kvapku

0

Nová spoločnosť s názvom LiquiGlide skonštruovala mimoriadne klzkú fľašu, ktorá by mohla obmedziť plytvanie a zároveň vám ušetriť peniaze. Pridaním netoxickej vrstvy mazadla na vnútorný povrch môže fľaša eliminovať trenie a zaistiť, aby ste ju mohli odhodiť bez zanechania zvyškov obsahu. Je to dôležitý aspekt, pretože firmy zaoberajúce sa odpadovým hospodárstvom nedokážu recyklovať materiály, v ktorých sú zvyšky produktu.

SWAN_042021

Prinajmenšom nie bez toho, aby na ich čistenie použili značné množstvo vody. Recyklovateľné fľaše často skončia na skládke, pretože neboli vyčistené pred vstupom do recyklačného toku. No z environmentálneho hľadiska nejde len o obal. Aj výroba šampónu vyžaduje veľa energie a zdrojov. Ak zrátate množstvo zvyškového šampónu za dlhé obdobie, zistíte, že dochádza k veľkému plytvaniu.

Ak použijete všetok produkt, znamená to, že ho budete musieť nakupovať menej často, čím ušetríte peniaze. LiquiGlide predtým spolupracovala so spoločnosťou Colgate na klzkej zubnej paste a rokuje s ďalšími kozmetickými značkami, pretože mnohé z nich chcú podporovať environmentálne úsilie.

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať