Image
30.9.2020 0 Comments

Pre pacientov s chorým srdcom

Unikátne technológie na liečbu najzávažnejších ochorení pomôžu pacientom v sieti Svet zdravia.

Bratislavské Centrum intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE) začalo pri liečbe ochorení srdca a obehovej sústavy využívať angiografický systém ARTIS icono spoločnosti Siemens Healthineers. „High-tech zariadenie je špičkou v zobrazovacích technológiách pre najnáročnejšie srdcové intervencie a umožní nám zvýšiť počet výkonov, ako aj ich kvalitu,“ hovorí MUDr. Ivan Vulev, priekopník intervenčnej rádiológie na Slovensku, ktorý vedie tím odborníkov v CINRE.

Intervenční rádiológovia operujú cez malé vpichy v koži a cez cievy sa dostanú na potrebné miesto v tele. Lekári sledujú zákrok na obrazovke. Práve kvalita zobrazenia je vo veľkej miere rozhodujúcim faktorom pre úspešnosť a rýchlosť operačného zákroku. „Vynikajúcou vlastnosťou angiografu je možnosť prepínať medzi 2D a 3D zobrazovaním. C-rameno môže teraz vykonávať nové trajektórie pohybu, a tak sa vyšetrované oblasti zobrazujú prakticky bez artefaktov v 3D vizualizácii,“ dopĺňa MUDr. I. Vulev. Prístroj je zároveň jedinečný využitím umelej inteligencie na stanovenie pracovných postupov pri terapeutických výkonoch a lekárom umožňuje intuitívny pracovný postup a poskytuje im vysokú kvalitu zobrazenia.

Angiograf ARTIS icono vyvinula spoločnosť Siemens Healthineers iba začiatkom minulého roka. CINRE bude zatiaľ jediným referenčným pracoviskom na Slovensku a zároveň aj prvé v strednej Európe „Sme radi, že aj napriek opatreniam, ktoré vyvolala koronakríza, sa všetko uskutočnilo podľa plánu a prístroj môže slúžiť nielen lekárom, ale hlavne pacientom,“ hovorí Vladimír Šolík, riaditeľ Siemens Healthineers Slovensko. V CINRE ročne operujú viac ako štyritisíc pacientov, pričom približne polovicu tvoria kardiointervencie, teda operácie na srdci a jeho tepnách. Často ide o časovo náročné výkony, vyžadujúce si najmodernejšiu zobrazovaciu techniku.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá