Image
12.11.2018 0 Comments

TIA portál pomáha digitalizovať firmy

Softvérový portál pre Plne integrovanú automatizáciu (TIA – Totally Integrated Automation) spája v sebe všetky nástroje potrebné na automatizáciu fabrík.

Portál TIA umožňuje v jednotnom prostredí projektovať, programovať, konfigurovať a diagnostikovať riadiace systémy, operátorské rozhrania pre strojné celky aj nadradené dispečerské systémy a elektrické pohony. Používateľom zo všetkých priemyselný odvetví umožňuje rýchlejšie vytvárať aplikačné programy, zabezpečuje konzistenciu dát v celom automatizačnom projekte a zjednodušuje diagnostiku i údržbu techniky v bežnej prevádzke.

Veľkou výhodou je tiež previazanosť s ďalšími nástrojmi digitálneho podniku Siemensu – so softvérom na riadenie životného cyklu produktov (PLM) a so systémom na efektívne riadenie prevádzky závodu (MES). Portál tak prináša výrazné úspory času a nákladov, pretože umožňuje virtuálne preveriť celé riešenie pre automatizáciu ešte pred uvedením do ostrej prevádzky a identifikovať prípadné problémy.

Spoločnosť Siemens nedávno predstavila novú verziu portálu TIA vo verzii 15. Prináša viaceré zlepšenia, ktoré pomôžu pri digitalizácii a uľahčia cestu k priemyslu 4.0. V spojení s novými technologickými CPU pre pokročilé riadiace systémy Simatic S7-1500 je teraz možné ľahko a efektívne programovať, simulovať a spúšťať manipulačné funkcie s 2D až 4D kinematikou v rozličných typoch manipulátorov, napríklad v kartézskych či Scara manipulátoroch.

Inovovaný TIA portál umožňuje kompletne konfigurovať a diagnostikovať všetky technológie pohonov Siemensu a obsahuje bezpečnostný akceptačný test pre rodinu pohonov Sinamics G. Vylepšená bola aj funkcionalita pre manažment výrobných robotov všetkých popredných značiek, ako sú KUKA, Yaskawa, Denso či Stäubli. K ďalším novinkám patrí zjednodušenie komunikácie medzi strojmi a zariadeniami vo fabrike a IT systémami MES a pre nadradené riadenie a zber dát (SCADA).

TIA prináša aj výrazné úspory času a nákladov – umožňuje virtuálne preveriť celé riešenie pre automatizáciu ešte pred uvedením do ostrej prevádzky a identifikovať prípadné problémy. Srdcom riešenia je softvérový simulátor S7-PLCSIM Advanced, ktorý simuluje fyzický PLC systém a pomáha vo virtuálnom prostredí odlaďovať a testovať automatizačné projekty vrátane interakcií medzi riadiacimi komponentmi a mechatronickými systémami strojov a systémov.

Foto: Siemense

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá