Image
23.3.2020 0 Comments

Výrobnú linku dokázali oživiť za 26 hodín!

Obrovský dopyt po chýbajúcich ochranných rúškach zažili v prvých dňoch po vypuknutí epidémie nového koronavírusu aj v Číne.

Výnimočné situácie vyžadujú výnimočné úsilie. Vďaka tímovému nasadeniu odborníkov zo Siemensu dokázal čínsky výrobca zdravotníckych potrieb Wenjianlikang za 26 hodín päťnásobne zvýšiť produkciu ochranných rúšok. Dnes, po opadnutí pandémie v Číne, ich posiela do iných ohrozených krajín.

16.00, 6. február 2020
Li Zeyu, expert technickej podpory spoločnosti Siemens Digital Industries v regióne West, dostal informáciu, že výrobca zdravotníckych potrieb Wenjianlikang z mesta Čching-tao naliehavo žiada o pomoc. Aby uspokojil prudký dopyt po ochranných rúškach pre zdravotníkov v prvom kontakte a ľudí v nevyhnutných službách, potreboval zvýšiť kapacitu výrobnej linky.

Li Zeyu úlohu bez váhania prijal a s kolegami Chen Gangom, Sun Xiom a Yan Jianom zamierili do továrne vzdialenej tridsať kilometrov.

Premerali každé fyzické pripojenie výrobných zariadení k riadiacich jednotkám PLC.

18.00, 6. február 2020
Po príchode do továrne zistili, že výrobná linka je v prevádzke sedem rokov a riadiaci systém nefunguje optimálne. Výroba vyžadovala manuálne zásahy obsluhy a denná kapacita ani tak nepresiahla hranicu 10-tisíc masiek.

Tím Siemensu nemal k dispozícii žiadne schémy zapojení, musel preskúmať každé fyzické pripojenie k riadiacich jednotkám PLC a zmerať ich vstupné a výstupné signály. Vďaka dlhoročným skúsenostiam, ale aj mimoriadnemu sústredeniu a odhodlaniu to zvládli za dve hodiny. Pomohla aj podpora ďalších kolegov. „V tejto bitke sme neboli sami. Pridalo sa k nám osemnásť našich kolegov, ktorí prispievali svojimi nápadmi v našej skupine na sociálnej sieti WeChat,“ hovorí Li Zeyu.

20.00, 6. február 2020
Zistili, že novými riadiacimi jednotkami Smart PLC značky Siemens by výrobnú linku dokázali rýchlo revitalizovať. Ale kde ich vziať v takom neskorom čase? Li Zeyu požiadal o pomoc šéfa tímu predajcov Yang Jua, ktorý riadi pätnásť miestnych distribútorov. Krátko nato sa ozvali ľudia zo Sichuan Provincial Machinery Research and Design Institute: „Zariadenia môžeme dodať do továrne.“ V priebehu hodiny boli k dispozícii.  

Sociálna sieť WeChat poslúžila ako nástroj tímovej práce.

22.30, 6. február 2020
Tím Li Zeyua celú noc asistoval pri inštalácii riadiacich jednotiek a testoch jednotlivých zariadení výrobnej linky.

8.00, 7. február 2020
Úspešne ukončili všetky mechanické testy.

9.00, 7. február 2020
Začalo sa programovanie riadiacich jednotiek PLC.

20.00, 7. február 2020
Skúšobná výroba sa rozbehla.

8.00, 8. február 2020
Reštartovaná výrobná linka nabehla na plnú rýchlosť – denná výroba zdravotníckych rúšok v továrni Wenjianlikang sa zvýšila na päťdesiattisíc kusov! „Keď sme videli balenia masiek pripravené na distribúciu, necítili sme nič iné ako radosť a pýchu,“ hovorí Li Zeyu.

Technickú silu a rýchlu reakciu tímu Siemensu vysoko ocenil aj krízový štáb provincie Sֹ’-čchuan. Li Zeyua a jeho kolegov zaradili do projektu pre vývoj a konštrukciu strojov na výrobu zdravotníckych rúšok a pokračujú v boji proti novému vírusu.

Foto: Siemens

Zobrazit Galériu
Autor: Fang Ting Du

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá