ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Adastra prichádza s pomocou pre malých a stredných podnikateľov: ponúkne im e-shopovú platformu zadarmo

Tlačové správy
0

S podporou malých a stredných podnikateľov prichádzajú experti na digitalizáciu predaja zo spoločnosti Adastra. Novo vzniknutá platforma nakupene.online umožňuje každému predajcovi vytvoriť si jednoduchý e-shop, kde môže ponúkať svoj tovar a služby. Adastra tak reaguje na krízu spojenú s koronavírusom a ponúka túto službu zadarmo.

Hlavným cieľom projektu nakupene.online je bezplatné prepojenie malých a stredných podnikateľov s ich zákazníkmi. "V prvej fáze chceme obchodníkom pomôcť zvládnuť situáciu počas krízového obdobia a tiež tesne po ňom vytvorením vyššieho dopytu po ich produktoch a službách. Podnikatelia tak môžu v praxi predávať bezpečnejšie, efektívnejšie plánovať svoje zdroje, budovať lojalitu u existujúcich zákazníkov a získavať nových klientov," vysvetľuje Standa Dvořák, CEO adastra.one a autor myšlienky projektu.

Cieľovou skupinou platformy nakupene.online sú malý a stredný podnikatelia a obchodníci z radov reštaurácií, pizzerií, pekární, menších predajní zmiešaného tovaru (večierky), kaderníctva, záhradníctva, stavebnín, hračkárstva, ďalej menšie predajne oblečenia, kvetinárstva, cukrárne, servisy, športové potreby, akvaristiky, vinotéky a ďalšie. Platforma sa bude hodiť aj samostatne zárobkovo činným osobám, ktoré ponúkajú svoj tovar z domova (napríklad pekárky, cukrárky tď.).

Nakupene.online prináša výhody tiež zákazníkom. Vďaka digitalizácii Adastra maximalizuje bezkontaktné odovzdávanie tovaru, a vychádza tak v ústrety zvýšenému dopytu po tomto type nákupného procesu. Projekt ponúkne zákazníkovi možnosť naplánovať si čas a termín vyzdvihnutia tovaru podľa vlastných preferencií, a eliminuje tak prípadný kontakt s inými ľuďmi alebo čakanie na výdaj. "Zákazníci budú mať navyše k dispozícii prehľadnú databázu obchodníkov z okolia a ich produktov na jednom mieste," opisuje ďalšie benefity Standa Dvořák.

Ako to celé funguje?

Prihlásenie do platformy a nastavenie vlastného e-shopu bude predávajúcim trvať len niekoľko minút. Najprv zadajú informácie o vlastnej prevádzkarni, priradia zoznam tovarov, ktoré ponúkajú, a vo finále vyplnia jeho dostupnosť pre vyzdvihnutie. "Zákazník potom bude môcť od predajcu nakupovať, vybrať si termín výdaja tovaru a zaplatí priamo obchodníkovi pri vyzdvihnutí. Počítame aj so skorou integráciou platobnej brány, aby mohli zákazníci platiť online, " hovorí Márius Maslo, CEO, Adastra Slovakia.

Nakupene.online funguje ako webová služba a užívatelia si môžu stiahnuť aj mobilné aplikácie pre Android a iOS. Partnermi projektu sú adastra.one, Adastra, Acamar Outsourcing Services, Blindspot Solutions a Tatra banka. "Aj keď si uvedomujeme, že existujú v tejto chvíli stovky skvelých nápadov, ako v dobe koronakrízy pomáhať, veríme, že drobní živnostníci ocenia možnosť prekonať zložité obdobie, ktoré pre nich môže byť z hľadiska prežitia ich biznisu fatálne," dodáva Márius Maslo zo spoločnosti Adastra.

Zobrazit Galériu

Adastra

Všetky autorove články
online web internet nakup

Pridať komentár