SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Elektrický vodný skúter Nikola Wav má 4K displej a tempomat

Technológie
0

Spoločnosť Nikola Motors predstavila na podujatí v Arizone elektrický vodný skúter Wav (vyslovuje sa ako wave čiže vlna). Jeho dizajn je inšpirovaný superbikmi, Wav je vozidlo v štýle jet-ski a CEO spoločnosti Trevor Milton ho charakterizoval ako „budúcnosť plavidiel“. Prístrojová doska je vybavená vodotesným 12-palcovým 4K displejom, nechýbajú ani LED svetlá a tempomat. 

„Toto plavidlo sa vymyká z bežných noriem a vytvára nový štandard,“ vyjadril sa Jordan Darling, viceprezident divízie powersports spoločnosti Nikola. Wav bude poháňaný úplne novou batériovou architektúrou, ktorú firma vyvinula špeciálne pre plavidlá. Pribudnúť má aj menšia stand-up verzia. Nikola už prijíma predobjednávky na Wav, no jeho cena ešte nebola oznámená.

Dodávky sa majú spustiť začiatkom roka 2020. Hoci o elektrické plavidlá v štýle jet-ski sa pokúša viacero spoločností, väčšina je ešte vo fáze konceptu. Jeden z najsľubnejších konceptov predstavila spoločnosť Nikola v roku 2017, vyvinula ho vtedy vznikajúca divízia powersports, ktorá má na starosti aj štvorkolesové elektrické vozidlá určené na použitie v teréne. 

Práve do tejto oblasti patrí aj druhá prezentovaná novinka spoločnosti – štvorkolesový elektrický terénny automobil s názvom NZT. V podstate ide o terénne úžitkové vozidlo, ktoré je však vybavené komfortom, ktorý je zvyčajne vyhradený pre osobné automobily. Disponuje systémom HVAC a dvoma veľkými digitálnymi displejmi. Ponúka výkon 590 koní a dojazd 240 km. NZT by mal byť dostupný v roku 2021 a jeho cena sa začína od 80 000 USD. 

Wav a NZT budú prvé vozidlá spoločnosti Nikola, s ktorými môže prísť do styku veľa ľudí. Jej hlavným zameraním je totiž výroba veľkých elektrických nákladných vozidiel poháňaných vodíkom a batériami. Najväčším zákazníkom je výrobca nápojov Anheuser Busch, ktorý minulý rok oznámil, že si objednal „až 800“ nákladných vozidiel Nikola, ale len 40 batériou poháňaných vozidiel Semi spoločnosti Tesla.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
doprava motor displej LED 4K elektrina energia skuter motorka

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať