Google predstavil svoje prvé inteligentné hodinky Pixel Watch

Technológie
0

Google Pixel Watch s elegantným, minimalistickým dizajnom bol podľa vyjadrenia spoločnosti navrhnutý s ohľadom na pohodlie a odolnosť. Určite zaujme svojím kruhovým 3D klenutým sklom, ktoré sa spája s telom z nehrdzavejúcej ocele. Zariadenie je vybavené operačným systémom Wear OS 3.5, o ktorom Google tvrdí, že vám poskytne všetky potrebné informácie hned na prvý pohľad. Displej si môžete prispôsobiť tak, aby zobrazoval tak veľa alebo tak málo informácií, ako potrebujete.

Môžete ovládať svoje inteligentné domáce zariadenia prostredníctvom aplikácie Google Home alebo jednoducho povedať „Hey Google“, aby ste aktivovali Asistenta Google na ovládanie tých istých zariadení vo vašej domácnosti. Hodinky Pixel Watch budú doručovať notifikácie z Gmailu a Kalendára Google, umožnia vám bezkontaktné platby a sprostredkujú podrobné navigačné pokyny v spolupráci s Mapami Google. To všetko sú celkom štandardné funkcie pre smart hodinky v roku 2022.

Okrem toho 32 GB úložného priestoru v zariadení znamená, že si doň môžete stiahnuť hudbu, podcasty alebo čokoľvek iné. Môžete si takisto priplatiť za model 4G LTE a používať hodinky Pixel Watch nezávisle od smartfónu alebo sietí Wi-Fi. Tak ako ostatné inteligentné hodinky v súčasnosti aj Pixel Watch sa zameriava na fitnes. Poskytuje presné meranie srdcovej frekvencie, ktorá sa nepretržite sleduje raz za sekundu. Zariadenie pomáha monitorovať nepravidelný srdcový rytmus a má aj schopnosť sledovať a pochopiť vaše spánkové návyky.

Hodinky majú „hlbokú integráciu“ aplikácie Fitbit, ktorá zahŕňa strojové učenie v zariadení a hlbokú optimalizáciu až na úrovni procesora. Google však tvrdí, že prostredie Fitbit bolo pre toto zariadenie „úplne prepracované“ a ponúka 40 režimov cvičenia, zabudované GPS a funkciu Active Zone Minutes, ktorá vám má pomôcť pridať dodatočné opakovanie počas tréningu.

Používatelia hodiniek Pixel Watch navyše získajú šesťmesačné členstvo Fitbit Premium, ktoré ponúka množstvo funkcií vrátane denného skóre pripravenosti, ktoré vám pomôže zistiť, kedy sa máte intenzívne venovať posilňovni alebo dať prednosť odpočinku. Hodinky sľubujú 24 hodín výdrže batérie, Pixel Watch má funkciu rýchleho nabíjania, vďaka ktorej sa nabije na 50 percent už za 30 minút. Cena sa začína na 349,99 USD za model Bluetooth/Wi-Fi.

Pixel Watch príde na trh v štyroch farebných vyhotoveniach: Black/Obsidian, Silver/Chalk, Gold/Hazel a Silver/Charcoal. Od 13. októbra budú hodinky k dispozícii v USA, Kanade, Veľkej Británii, Írsku, Nemecku, Francúzsku, Japonsku, Austrálii a Taiwane. Dostupnosť na ďalších európskych trhoch vrátane Slovenska zatiaľ nebola oznámená. 

Zdroj: manofmany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať