SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Grafén prinesie revolúciu aj do akumulátorového elektrického náradia

Technológie
1

Akumulátorové náradie za posledných pár rokov urobilo pokroky, pretože batérie sa stali vyspelejšími, menšími a ľahšími. Lítiovo-iónové batérie pomaly zvyšujú svoju kapacitu a dobu prevádzky, pričom sa zmenšuje ich veľkosť a hmotnosť. Na trhu je však nový materiál pre akumulátorové náradie: grafén. Grafén je tvorený jednou vrstvou uhlíkových atómov, ktoré sú rozložené do šesťuholníkového tvaru a vytvárajú film.

Je taký tenký, že je takmer dvojrozmerný, pričom vďaka svojmu tvaru veľmi dobre vedie teplo aj elektrinu. A vďaka svojmu jedinečnému tvaru je na svoju hrúbku aj mimoriadne pevný. Grafénové batérie sa používajú v mnohých projektoch – od elektrických vozidiel až po letecký program NASA. Keďže grafén je veľmi vodivý, jeho pridanie do tradičnej lítiovo-iónovej batérie môže skrátiť čas nabíjania na tretinu. To znamená, že budete potrebovať menej batérií poruke, pretože ak pracujete na veľkom projekte, nebudete musieť tak dlho čakať na nabitie jednej batérie.

Vďaka tejto technológii môže byť akumulátorové náradie praktickejšie aj pri väčších projektoch. Keďže materiál umožňuje rýchlejšie nabíjanie, umožňuje aj rýchlejšie vybíjanie, čo znamená, že batérie s grafénom môžu poskytnúť dostatok energie pre väčšie náradie, ktoré využíva viac energie. V blízkej budúcnosti by sme sa mohli dočkať akumulátorovej reťazovej píly alebo vŕtačky do betónu, ktorá funguje viac ako hodinu. Akumulátorové náradie, ako sú brúsky a vŕtačky, môže ťažiť zo zvýšeného krútiaceho momentu.

Zvýšená účinnosť grafénových batérií znamená aj dlhší čas prevádzky, medzi jednotlivými nabitiami môžu vydržať niekoľko hodín. Predstavte si, že by ste náradie v dielni používali celé predpoludnie a potom by ste počas obedňajšej prestávky batérie nabili a používali ich po zvyšok dňa. Grafénové batérie sú takisto odolnejšie proti teplu, čo im umožňuje pracovať dlhšie bez prehriatia.

Momentálne je spoločnosť CAT jediným výrobcom na trhu, ktorý vyrába nástroje s grafénovými batériami. Jej 18-voltová grafénová batéria je zatiaľ kompatibilná iba s náradím CAT. No pretože grafén je relatívne nový materiál, batérie sú drahšie – stoja takmer dvakrát toľko ako tradičné lítiovo-iónové batérie.

Ako sa technológia vyvíja, grafén sa pravdepodobne stane dostupnejším pre širšiu škálu bezdrôtových nástrojov. Aj niektoré ďalšie významné značky akumulátorového náradia pracujú na grafénových batériách pre svoje nástroje. Keď sa táto technológia stane rozšírenejšou, grafénové batérie by mali byť aj cenovo dostupnejšie.

Zdroj: lifehacker.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

A Sk ej M reakcia na: Grafén prinesie revolúciu aj do akumulátorového elektrického náradia

1.3.2024 05:03
To the,

My name is Eric and unlike a lot of emails you might get, I wanted to instead provide you with a word of encouragement – Congratulations

What for?

Part of my job is to check out websites and the work you’ve done with nextech.sk Admin definitely stands out.

It’s clear you took building a website seriously and made a real investment of time and resources into making it top quality.

There is, however, a catch… more accurately, a question…

So when someone like me happens to find your site – maybe at the top of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know?

More importantly, how do you make a connection with that person?

Studies show that 7 out of 10 visitors don’t stick around – they’re there one second and then gone with the wind.

Here’s a way to create INSTANT engagement that you may not have known about…

Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know INSTANTLY that they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally checking out nextech.sk.

CLICK HERE http://rushleadgeneration.com to try out a Live Demo with Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be a game-changer for your business – and it gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately (and there’s literally a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.)

Plus then, even if you don’t close a deal right away, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is simple, easy, and effective.

CLICK HERE http://rushleadgeneration.com to discover what Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!

Eric
PS: Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://rushleadgeneration.com to try Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://rushleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať