SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Prvý elektrický model Rolls-Royce predstavený na Slovensku

Elektromobilita
0

Rolls-Royce Motor Cars Praha odhalil na Slovensku svoj najnovší model Spectre, ktorý otvára novú éru čisto elektrických vozidiel pre túto legendárnu značku luxusných automobilov.

Oznámenie prvého plne elektrického vozidla z dielne Rolls-Royce v roku 2021 predstavoval zlomový moment nielen pre spoločnosť, ale aj pre celý svet luxusnej mobility. Nový model Spectre, ktorý je výsledkom náročného a dôkladného testovacieho programu s viac ako 2,5 miliónmi najazdených kilometrov a 50 000 hodinami strávenými za volantom, bol slávnostne predstavený v hlavnom meste Slovenska.

Veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku Nigel Baker vyzdvihol vo svojom príhovore Rolls-Royce ako príbeh britského úspechu a ikonickú sošku Spirit of Ecstasy ako symbol toho najlepšieho z Británie. Vyjadril hrdosť nad tým, že môže byť súčasťou predstavenia tohto výnimočného automobilu v Bratislave. Karel Kadlec, majiteľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague, hostiteľ udalosti, zdôraznil význam tejto premiéry ako historického míľnika pre značku, a to nielen pre jej prítomnosť na Slovensku, ale aj pre celkový prístup spoločnosti k inováciám a luxusu.

Spectre predstavuje ultraluxusné elektrické superkupé, ktoré spája eleganciu s inovatívnymi technickými riešeniami. S najširšou mriežkou masky chladiča v histórii značky a aerodynamicky optimalizovanou soškou Spirit of Ecstasy, ktorá si vyžiadala 830 hodín práce v aerodynamickom tuneli, Spectre symbolizuje spojenie výnimočnej sily a elegancie. Model je vizuálne pôsobivý vďaka veľkorysým proporciám a fastback siluete, ktorá vizuálne nadväzuje na históriu rýchlych automobilov a lodí.

Interiér vozidla je etalónom luxusu vďaka podsvieteným obkladom dverí Starlight Doors s tisíckami jemne svietiacich hviezdičiek a dverami obloženými drevom Canadel, čo evokuje pocit pohybu aj v kabíne. Inžinieri Rolls-Royce optimalizovali aj celohliníkovú podvozkovú platformu Architecture of Luxury, čím dosiahli o 30 percent vyššiu tuhosť karosérie v porovnaní s akýmkoľvek iným predchádzajúcim modelom.

Vďaka decentralizovanej inteligencii systému vozidla, ktorý umožňuje neobmedzenú výmenu informácií medzi viac ako 1000 funkciami vozidla, a revolučným riešeniam v oblasti odpruženia Spectre poskytuje zážitok z jazdy „ako na lietajúcom koberci“. Jeho elektrický pohon a umiestnenie trakčného akumulátora prispievajú k nízkej pozícii sedenia, čím zvyšujú pohodlie a odhlučnenie kabíny.

Frank Tiemann, riaditeľ korporátnej komunikácie spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars pre strednú a východnú Európu a strednú Áziu, zdôraznil, že Spectre predstavuje silné vyjadrenie cieľov značky a symbol odvážnej budúcnosti v ére elektrifikácie. Pavel Kalouš, brand manager spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague, vyzdvihol pozitívne reakcie, ktoré predstavenie modelu vyvolalo, a potvrdil záväzok spoločnosti k udržiavaniu exkluzivity a inovácií, ktoré očakávajú klienti Rolls-Royce.

Rolls-Royce Motor Cars sa upevňuje na vrchole sveta luxusných automobilov, predstavujúc výnimočný úspech a exkluzivitu. Ako symbol vrcholného luxusu, všetky produkty Rolls-Royce sú vytvárané s nevídanou starostlivosťou a precíznosťou, pričom každý kúsok je ručne vyrábaný na mieru pre svojich majiteľov v rámci programu Bespoke. Tento prístup zdôrazňuje jedinečný charakter značky a jej záväzok k excelentnosti a individualite.

Nedávne oznámenie o najúspešnejších ročných predajoch a historickom rekorde v Európe len potvrdzuje neustále rastúci záujem o luxusné automobily Rolls-Royce. S celosvetovým predajom dosahujúcim 6032 vozidiel v roku 2023 a rekordnou hodnotou úprav v rámci programu Bespoke si Rolls-Royce udržuje svoje postavenie ako nevyhnutný pilier v oblasti luxusnej mobility. Vysoký dopyt po modeloch Rolls-Royce a súčasné množstvo objednávok naznačujú, že kapacity budú vyčerpané až do roku 2025, čo poukazuje na neochvejný záujem a lojalitu klientely.

Rolls-Royce Spectre využíva batériu s celkovou kapacitou 107 kWh. Dvojica elektromotorov dodáva celkový maximálny výkon 430 kW a krútiaci moment 900 Nm. DC nabíjanie pracuje s maximálnym výkonom 195 kW, vstavaná AC nabíjačka je trojfázová s výkonom 22 kW. Vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,5 s a dosahuje maximálnu rýchlosť 250 km/h. Dojazd podľa WLTP je 465 km.

Rolls-Royce Motor Cars Prague, ako významný člen tejto prestížnej rodiny, si od svojho otvorenia v roku 2016 vyslúžil niekoľko významných ocenení, čím si zaistil uznávanú pozíciu na trhu. S deviatimi prestížnymi oceneniami pre globálneho a európskeho predajcu roka a oceneniami za úroveň popredajných služieb a programu Bespoke Rolls-Royce Motor Cars Prague potvrdzuje svoje vedúce postavenie v sieti predajcov Rolls-Royce. Titul Predajca roka na rok 2024, ktorý získal spomedzi 132 predajcov na celom svete, je dôkazom vynikajúcej práce a oddanosti tímu v Prahe, čím posilňuje prestíž značky v regióne.

Táto úspešná cesta Rolls-Royce Motor Cars Prague ilustruje dlhotrvajúci záväzok spoločnosti Rolls-Royce k nadštandardnému luxusu, inováciám a nezameniteľnému remeselnému majstrovstvu, ktoré je srdcom značky. Klienti a fanúšikovia značky majú možnosť kontaktovať Rolls-Royce Motor Cars Prague priamo, aby sa dozvedeli viac o ich exkluzívnych službách a produktoch, čím môžu bližšie spoznať svet nekompromisného luxusu, ktorý Rolls-Royce ponúka.

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár