ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Tesla má v ponuke aj dôležitejšie produkty ako Cybertruck. Napr. poistenie vozidiel lacnejšie až o 30%

Technológie
0

Väčšina nových produktov spoločnosti Tesla vyvoláva nadšenie, no jeden veľmi dôležitý je do značnej miery opomínaný. Tesla začala v septembri minulého roka bez fanfár ponúkať poistenie automobilov. Pritom v dlhodobom horizonte môže mať Tesla Insurance väčší vplyv ako veľa jej iných inovácií. V súčasnosti je poistenie k dispozícii iba pre vozidlá Tesla v niektorých štátoch USA. Postupne sa však bude rozširovať na ďalšie územia.

Spoločnosť tvrdí, že pre tých, ktorí naň majú nárok, ponúka poistenie o 20 až 30 % nižšie ako konkurenti. No aj keď sa nachádzate v oblasti, kde je poistenie dostupné, Tesla vám nemusí poskytnúť cenovú ponuku. Možno si bude vyberať jasnejšie a menej rizikové prípady, ostatných vodičov odkáže na tradičného poisťovacieho partnera. Záznamy z kamery a údaje zo snímačov jej totiž umožnia presne odhadnúť riziko nehôd a náklady na opravu.

Spoliehanie sa na tieto dáta však znamená, že Tesla nikdy nebude poskytovať poistenie vodičom automobilov iných výrobcov. V budúcnosti by mohla priniesť viac prispôsobené služby, využívajúce napríklad telematické čierne skrinky, a ponúknuť vodičom zľavy, pretože bude mať informácie o tom, ako skutočne jazdia. Po nehode by mala Tesla okamžitý prístup k údajom o správaní vodiča, ktoré k nej viedlo.
 
Zdroj: fastcompany.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla doprava auto elektromobilita bateria

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať