SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

ASUS Work from Home: Ako sa starať o notebook pri práci z domu?

Tlačové správy
0

Kedy ste naposledy vyčistili váš notebook? Niektorí používatelia sa možnože tohto úkonu ešte nikdy nezhostili, pretože to nepovažovali za dôležité, nenašli si čas alebo jednoducho nevedia, ako na to. Čistý notebook je však základ pohodlia pre príjemnú prácu z domu alebo domáce učenie. ASUS v rámci aktivity Work from Home prináša niekoľko praktických tipov, ako sa starať o notebook počas vírusovej sezóny, a takisto aj odporúčania na zariadenia, pomocou ktorých môžete ostať v spojení s prácou či štúdiom.

Komfort pri práci či učení je určite skvelá vec, avšak na jarné upratovanie notebooku a správnu starostlivosť oň vás možno bude motivovať aj fakt, že na pracovnom stole a na klávesnici sa nachádza výrazne viac baktérií ako na záchodovej doske, čo potvrdila viac ako desať rokov stará štúdia1. Na čistenie notebooku budete potrebovať štyri základné pomôcky:

  • jemnú handričku z mikrovlákna
  • izopropylalkohol alebo etylalkohol
  • vatové tyčinky
  • stlačený vzduch, prípadne vysávač s regulovateľným výkonom

Ako postupovať pri čistení notebooku

Pokiaľ máte k dispozícii všetky potrebné ingrediencie, môžeme sa pustiť do čistenia notebooku. V opačnom prípade je možné čiastočne improvizovať.

V prvom kroku je nutné notebook úplne vypnúť, odpojiť ho od napájacieho zdroja. Následne pomocou stlačeného vzduchu prečistite všetky otvory, ktoré nájdete – medzery medzi klávesmi, porty počítača a prieduchy na notebooku. V ideálnom prípade z notebooku vyfúkate čiastočky prachu, ktoré následne odstránite počas utierania vonkajších častí notebooku.

Po prefúkaní všetkých medzier, otvorov, prieduchov a portov prichádza na rad kombinácia jemnej handričky a izopropylalkoholu alebo etylalkoholu. Dôležitá informácia je, aby ste alkohol nenanášali priamo na notebook. Trochu alkoholu môžete naniesť na handričku, avšak zbytočne to s jeho množstvom nepreháňajte. Handričkou s trochou alkoholu očistite klávesnicu a šasi notebooku. Ak to bude potrebné, môžete si pomôcť aj vatovými tyčinkami s trochou alkoholu – pomocou nich môžete očistiť napríklad klávesy.

Na vyčistenie obrazovky použite suchú handričku z mikrovlákna, prípadne ju v prípade potreby môžete mierne navlhčiť. Ak nemáte k dispozícii stlačený vzduch, môžete si pri čistení pomôcť aj vysávačom. Ale pozor, tento vysávač by mal mať regulovateľný výkon a treba postupovať opatrne, aby ste si z notebooku nevysali viac, ako je špina a prach.

Pravidelná starostlivosť a údržba vášho notebooku sa viditeľne prejavia na jeho zovňajšku a spríjemnia aj každodennú prácu s ním. Jednu vec však pravidelné čistenie nezachráni a to je zastarávanie komponentov v notebooku. V tomto smere nepomôže nič iné ako výmena starého počítača za nový.

Ideálne notebooky pre študentov aj tvorcov obsahu

ASUS v rámci aktivity Work from Home odporúča notebooky, ktoré sú ideálne pre tvorcov obsahu, študentov, účtovníkov a mobilných pracovníkov, ktorí teraz študujú alebo pracujú z domu.

ASUS ZenBook 14 – UX434 je špičkový ultratenký notebook so 14-palcovým Full HD displejom a hmotnosťou iba 1,26 kg. Poháňajú ho najnovšie procesory Intel Core 10. generácie a ponúka až 16 GB RAM a až 512 GB úložisko. Tento notebook si poradí s bežnou aj náročnejšou kancelárskou robotou a je určený pre každého, kto hľadá ľahko prenosný a štýlový notebook.

ASUS ZenBook Pro Duo – UX581 je notebook, ktorý mení spôsob práce. Vo výbave má až dva displeje – základný 15,6-palcový 4K displej, ktorý dopĺňa interaktívna obrazovka nad klávesnicou. Tá umožňuje efektívnejšie pracovať s počítačom a rýchlejšie vykonávať rôzne úkony. Tento koncept ocenia najmä tvorcovia obsahu a kreatívni používatelia, ktorí naplno využijú aj vysoký výkon notebooku. Zabezpečuje ho procesor Intel Core i7 9. generácie a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060.

ASUS ZenBook Duo – UX481 je menší a kompaktnejší súrodenec modelu ZenBook Pro Duo – UX581. V 14-palcovej veľkosti ponúka dva displeje, ktoré umožňujú efektívnejšie pracovať, procesor Intel Core i7 10. generácie a grafickú kartu NVIDIA GeForce MX250.

ROG Strix Scar III – G531/G731 je herný notebook pre každého, kto si rád po škole či po práci oddýchne hraním počítačových hier. Tento notebook je dostupný v rôznych konfiguráciách s 15,6- alebo 17,3-palcovým displejom s obnovovacou frekvenciou až 240 Hz, procesorom Intel Core 9. generácie a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070.

Extra starostlivosť vo forme rozšírenej záruky

ASUS v rámci starostlivosti o zákazníka ponúka nadštandardné záručné podmienky na takmer 90 modelov notebookov ZenBook a StudioBook a na viac ako 70 herných notebookov ROG, ktoré boli zakúpené po 1. januári 2020. Pre získanie rozšírenej záruky nie je potrebné nič robiť – automaticky sa aktivuje po prvom spustení zariadenia.

Rozšírená NBD-on site záruka na notebooky ZenBook a StudioBook znamená, že servisný technik sa ozve zákazníkovi najneskôr nasledujúci pracovný deň po odoslaní žiadosti o pomoc cez servisný online formulár. Ďalšie informácie nájdete na webe https://www.asus.com/sk/event/exkluzivna_asus_zaruka/.

Majitelia notebookov hernej značky ROG majú nárok na záruku aj pri náhodnom poškodení zariadenia. V porovnaní so zákonnou dvojročnou zárukou, ktorá sa vzťahuje iba na výrobné chyby, tak nová ROG záruka pokrýva aj škody, ktoré vznikli napr. poliatím alebo pádmi. Táto záruka platí dva roky od nákupu a uplatniť sa dá raz za kalendárny rok. Na uplatnenie ROG servisu je potrebné uviesť v servisnom online formulári detaily príčiny poškodenia a tiež čas a miesto, kde sa „nehoda“ stala. Viac informácií a zoznam notebookov, na ktoré sa tento typ záruky vzťahuje, nájdete na webe https://www.asus.com/sk/event/rog_zaruka/.

ASUS

Všetky autorove články
Asus starostlivost notebook praca homeoffice

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať