NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

AVACOM Prisma PQ-10 / Malý, ale výkonný

0

Smartfóny prichádzajú s veľkými displejmi s vysokou svietivosťou a výkonnými procesormi, výrobcovia však vzhľadom na udržanie čo najnižšej hmotnosti a hrúbky zariadení optimalizujú veľkosť batérie tak, aby vydržala minimálne jeden deň. No ak mobil využívate intenzívnejšie, je aj ten jeden deň v krajine želaní. Vďaka tomu kvitne trh s mobilnými nabíjačkami, takzvanými powerbankmi. Napriek tomu, že ich je v ponuke veľké množstvo, nájsť tú správnu nemusí byť až také jednoduché. Powerbank zväčša potrebujete vtedy, keď vám dochádza energia a vy nemáte možnosť nabíjania zo zásuvky. Podľa Murphyho zákonov vám však batéria dôjde vždy vtedy, keď to je najmenej vhodné, a v takýchto situáciách zväčša nemáte ani čas, ani chuť nabíjať batériu z powerbanku dve hodiny. Preto je ideálne, ak powerbank podporuje aj rýchle nabíjanie, aby ste dokázali energiu dočerpať za niekoľko minút a mohli používať mobil ďalej. Jeden z takých je aj testovaný AVACOM Prisma PQ-10.

Powerbank má veľmi praktické kompaktné rozmery a je zapuzdrený v čiernom matnom plastovom obale. Dizajn je minimalistický, na čelnej strane nájdete trojicu konektorov micro USB, USB-C a USB-A. Na pravej strane je tlačidlo, ktoré rozsvecuje štvoricu modrých LED indikujúcich aktuálny stav nabitia. V útrobách sa ukrýva výkonná Li-pol batéria s kapacitou 10 000 mAh. Powerbank podporuje cez USB-C nabíjanie protokolmi Power Delivery a Qualcomm Quick Charge nešpecifikovanej verzie, podľa parametrov však pôjde o QC 2.0. Oba protokoly sú podporované obojsmerne, takže aj powerbank môžete nabíjať rýchlonabíjačkou. Konektor USB-A podporuje technológie Qualcomm Quick Charge a MediaTek Pump Express. Micro USB slúži na nabíjanie powerbanku, ak nepoužijete USB-C. Zariadenia, ktoré nepodporujú žiadny z protokolov, nabíja výstupom až 5 V/3 A. Nabíjať možno dve zariadenia naraz, má však aj funkciu Pass Through Charging, takže umožňuje súčasne nabíjať pripojené zariadenie a zároveň sa môže sám nabíjať. Ma­ximálny výstupný výkon 18 W postačí na nabíjanie všetkých súčasných smartfónov. Technológiu Power Delivery podporujú moderné ultrabooky, tablety, niektoré smartfóny, ale aj  Apple iPhone série X a 8. Počas testovania sme z powerbanku dokázali nabiť smartfóny Samsung Galaxy Note 8 (3500 mAh) a ASUS ROG Phone  (4000 mAh) a ešte zostala energia na dobitie niekoľkých smart hodiniek. 

Parametre:

• Batéria: Li-Pol 10 000 mAh/37 Wh, vstup: USB Type-C (PD / QC): 5 V/2 A, 9 V/2 A, micro USB (QC/PE): 5 V/2 A, 9 V/2 A, výstup: USB Type-C (PD / QC): 5 V/3 A, 9 V/2 A, 12 V/1,5 A, smart USB-A (QC/PE): 5 V/3 A, 9 V/2 A, 12 V/1,5 A, rozmery: 140 × 75 × 14 mm, hmotnosť: 268 g

• Cena: 25 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Malé rozmery, obojsmerné rýchle nabíjanie, výkon
- Nič podstatné

Celkovo: 98 %

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
AVACOM Prisma

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať