ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

AeroMobil predstavil novú verziu lietajúceho auta na elektrický pohon typu VTOL

Technológie
0

AeroMobil včera oznámil rozšírenie svojho sortimentu spustením konceptu AeroMobil 5.0 VTOL (vertikálny vzlet a pristátie). Spolu s modelom AeroMobil 4.0 STOL (krátky vzlet a pristátie) ponúka riešenie pre zabezpečenie prvej aj poslednej míle osobnej leteckej dopravy, pretože používatelia sa dokážu ľahko prepínať medzi letovým a jazdným režimom.

„Naša stratégia rieši hlavné obmedzenia alternatívnych koncepcií VTOL, ktoré sú viac viazané na vyhradené pristávacie plochy, než na využitie existujúcej cestnej infraštruktúry,“ hovorí Juraj Vaculík, spoluzakladateľ a CEO AeroMobilu.

Koncept AeroMobil 5.0 VTOL má dva elektricky poháňané rotory, ktoré zabezpečujú bezpečný vertikálny vzlet s horizontálnym ťahom, ktorý je zabezpečený elektricky poháňanou vrtuľou.

Nový model poskytne miesto pre štyroch cestujúcich, pričom každý cestujúci bude mať prístup k údajom z letu alebo pohonu a komunikáčným nástrojom a médiami.

AeroMobil 4.0 STOL je v súčasnosti v testovacej fáze. Jeho dojazd v rámci mesta by sa mal pohybovať do vzdialenosti 700 km. Aký bude mať dolet a dojazd model AeroMobil 5.0 VTOL zatial nie je známe.

Výroba modelu AeroMobil 5.0 VTOL bude nasledovať po zavedení modelu AeroMobil 4.0 STOL, ktorý bude k dispozícii v obmedzenej sérii pre súkromných vlastníkov po celom svete v roku 2020.

Spoločnosť očakáva, že koncept AeroMobil 5.0 VTOL bude k dispozícii v priebehu nasledujúcich siedmich až desiatich rokov. Model AeroMobil 5.0 VTOL bude vybavený airbagom, prednou nárazovou konštrukciou automobilov a padákom. 

Zobrazit Galériu
aeromobil auto doprava let

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať