SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Aion spúšťa prvú verejnú sieť na prepojenie blockchainov. Môže priniesť revolúciu v zdieľaní informácií

0

Ak sa blockchainová technológia bude v nasledujúcich rokoch rozširovať, treba vytvoriť nejaký mechanizmus sa presun informácií medzi viacerými blockchainami. A práve o to sa pokúša spoločnosť Aion Network, ktorá chce vytvoriť základnú infraštruktúru blockchainovej siete podobným spôsobom, ako svojho času protokol TCP/IP viedol k šíreniu internetu.

Spoločnosť pôvodne začínala ako startup Nuco, no neskôr sa rozhodla stať neziskovou organizáciou s cieľom vytvoriť protokol pre sieť prepojených blockchainov. Teraz vidí svoju úlohu podobne ako Linux Foundation - chce pomáhať iným firmám stavať produkty a vytvoriť ekosystém okolo svojej základnej technológie.

Jadrom dizajnu siete, ktorú chceme vybudovať, je prepojenie rôznych blockchainov a smerovanie údajov a transakcií prostredníctvom verejnej siete. Sieť, ktorú spúšťame, vám umožní vytvoriť mosty k iným blockchainovým sieťam,“ povedal Matthew Spoke, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Aion Networks. Uvedomuje si, že by sa mohli vyskytnúť obavy o bezpečnosť pri verejnom prístupe k blockchainovým dátam, ktoré sa pohybujú medzi systémami. Možno ich však minimalizovať.

Napríklad namiesto prenosu konkrétneho lekárskeho záznamu medzi nemocnicou a zdravotnou poisťovňou sa odošle iba potvrdenie, že daná osoba naozaj podstúpila operáciu, pričom poisťovňa si môže tento dôkaz skontrolovať.

Aion chce vytvoriť špeciálny, ktorý sa bude používať pri presune dát cez sieť a vybudovanie istej úrovne dôvery. „Predstavujeme si budúcnosť, v ktorej sa môžu blockchainy prepájať a zdieľať dáta a vytvoriť tak silnú sieť, ktorá by priniesla revolúciu v zdieľaní informácií. Sme hrdí na to, že sme prvou platformou na interoperabilitu v odvetví blockchainu,“ hovorí Spoke.

Zdroj: techcrunch.combetakit.com.

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
Aion informacie Blockchain technologia internet web dáta

Pridať komentár