PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Alexa Guard od Amazonu dohliadne na váš dom počas vašej neprítomnosti. Bude stále počúvať

Technológie
2

Amazon začal v USA zavádzať pre používateľov radu inteligentných reproduktorov Echo službu Alexa Guard, ktorá im umožní pracovať ako domáce bezpečnostné zariadenie v čase, keď majiteľ odíde z domu. Stačí, ak pri odchode povie: „Alexa, odchádzam“ („Alexa, I’m leaving“), a zariadenie Echo začne počúvať.

Ak začuje zvuk rozbitého skla alebo alarm na výskyt oxidu uhličitého, kľúčová funkcia  Smart Allert odošle majiteľovi výstrahu spolu s audiozáznamom príslušného hluku. Táto zaujímavá nová funkcia využíva trochu kontroverzný fakt, že mikrofóny zariadenia sú navrhnuté tak, aby vždy počúvali.

Amazon hovorí, že na vycvičenie Alexy rozbil stovky rôznych sklených okien pomocou rozličných nástrojov, aby pre ňu vytvoril širokú škálu rôznych zvukov. Aplikácia sa bude poskytovať ako bezplatný doplnok všetkým vlastníkom zariadení Echo v USA.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon Alexa smart home aplikácia app smartfon

2 komentáre

co asi tak pocuva reakcia na: Alexa Guard od Amazonu dohliadne na váš dom počas vašej neprítomnosti. Bude stále počúvať

21.5.2019 16:05
nocne jazdy postelne

ale spytajme sa, nemoze to davno robit aj mobil?
big brother
Reagovať

:D :D reakcia na: Alexa Guard od Amazonu dohliadne na váš dom počas vašej neprítomnosti. Bude stále počúvať

16.5.2019 08:05
"bude stále počúvať" :D som sa zasmial, keďže som čítal asi už 20 článkov, ako alexa počúvala a posielala do amazonu :D prosto, krása ! zaplatiť si za niečo, čo ma sleduje a posiela moje info kdekoľvek...... ďakujem, ani zadarmo
Reagovať

Pridať komentár