Apple by čoskoro mohol uviesť na trh vlastný inteligentný reproduktor HomePod. Poznáme cenu

Technológie
0

Niektoré indície naznačujú, že by sme sa v dohľadnom čase mohli dočkať uvedenia HomePodu, inteligentného reproduktora Applu. HomePod už získal schválenie od  FCC (Federal Communications Commission).

Podanie síce neodhaľuje nijaké šokujúce novinky o zariadení (pôjde o bezdrôtový reproduktor), ale svedčí o tom, že hardvér je už pripravený na uvedenie na trh. Pôvodný termín bol december minulého roka, ale Apple odložil produkt až na „začiatok roka 2018“.

V najnovšej zostave iOS 11.2.5 boli objavené nové ikony, ktoré môžu naznačovať niektoré z funkcií súvisiacich s HomePodom. Konkrétne používatelia zrejme budú môcť vytvárať vlastné scénare s podporou vypnutia funkcie Siri. Filipe Espósito na Twitteri ukázal, že niektoré z ikon obsahujú text "siri-off" v názvoch súborov.

HomePod totiž obsahuje hlasovú funkciu, umožňujúcu používateľom jednoducho kedykoľvek aktivovať Siri hlasom. V určitých situáciách však používatelia môžu chcieť vypnúť túto funkciu z dôvodu ochrany súkromia.

Okrem možnosti vypnúť Siri Espósito našiel v kóde aj reťazec naznačujúci, že HomePod bude podporovať viacero hlasov, čo znamená, že viac osôb v domácnosti bude môcť ovládať Siri a tá im poskytne personalizované výsledky.

Spoločnosti Apple bola nedávno doručená zásielka 1 milióna HomePodov od dodávateľskej firmy Inventec. Do konca roka by Inventec spolu s Foxconnom mali dodať 10 až 12 miliónov jednotiek. Apple by sa tak čoskoro mohol pridať k spoločnostiam Amazon a Google, ktoré už takýto produkt majú v ponuke. Apple však uprednostňuje kvalitu zvuku pred hlasovými funkciami, čo by mohlo odôvodniť cenovku HomePodu vo výške 349 USD.

Zdroj: appleinsider.com9to5mac.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple HomePod audio 2018 iOS Siri

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať