Apple by mal v roku 2020 uviesť až 6 nových modelov iPhone

0

O budúcoročných iPhonoch sa objavilo už dosť veľa informácií. No teraz analytik Jun Zhang prišiel s prekvapivým tvrdením, že Apple plánuje v roku 2020 uviesť na trh najmenej šesť modelov iPhonu 12 vrátane verzií Plus a Max. Išlo by o nasledujúce modely:

iPhone 12 4G: 6,1-palcový LCD displej, dva fotoaparáty
iPhone 12 Pro 4G: 5,4-palcový displej OLED, dva fotoaparáty
iPhone 12 Pro 5G: 5,4-palcový OLED, dva fotoaparát
iPhone 12 Pro Plus 4G: 6,1-palcový OLED, tri fotoaparáty, 3D snímanie s funkciou Time-of-Flight
iPhone 12 Pro Plus 5G: 6,1-palcový OLED, tri fotoaparáty s ToF
iPhone 12 Pro Max 5G: 6,1-palcový OLED, tri fotoaparáty s ToF

Je zaujímavé, že Zhang uvádza, že 5G iPhony budú mať v porovnaní so svojimi 4G náprotivkami „množstvo úplne odlišných komponentov“, ale bližšie to neobjasňuje. Všetky modely by mali získať aj možnosť rýchlejšieho bezdrôtového nabíjania. Od Applu je múdre rozhodnutie uviesť verzie 4G a 5G, preto že pridanie podpory 5G zvýši cenu, no 5G bude mať vo väčšine krajín sveta veľmi obmedzenú dostupnosť.

Možno sa však domnievať, že Zhang urobil preklep pri veľkosti iPhonu 12 Pro Max, ktorú udáva na 6,1 palca. Je pravdepodobnejšie, že Apple zväčší uhlopriečku verzie Max zo 6,5 na 6,7 ​​palca. Fanúšikovia značky sa môžu tešiť aj na ďalšie zlepšenia radu iPhone 12: zlepšený dizajn, displeje ProMotion s frekvenciou 120 Hz, odstránenie portu Lightning, návrat Touch ID a niektoré neuveriteľné 3D triky fotoaparátov.

Zdroj: forbes.com.

Redakcia

Všetky autorove články
iPhone Apple smartfon telefon iOS dizajn macOS displej kamera

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať