ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Apple chce z iPhonu urobiť zdravotnú kartu. Cupertino už vedie rokovania s vývojármi a nemocnicami

Technológie
2

Apple pracuje na utajovanom projekte, vďaka ktorému by sa celá Vaša anamnéza stala dostupnejšou. Spoločnosť chce údajne z iPhonu  spraviť úložisko pre všetky diagnózy, laboratórne výsledky, predpisy, zdravotné informácie či poznámky lekára. Týmto spôsobom by ste sa nemuseli prehrabávať v e-mailoch, len aby ste našli nejaké pdf, v ktorom je výsledok laboratórneho testu a nebolo by ani nutné preposielanie údajov medzi vaším starým a novým lekárom. Všetko čo by ste museli spraviť, je zdieľať zvolenú časť anamnézy z vášho iPhonu.

Podľa CNBC sa Apple pokúša zreplikovať to, čo spravil pre hudbu: chcú vytvoriť akýsi iTunes pre zdravie, ktorý by slúžil ako centralizovaný systém riadenia všetkých vašich zdravotných informácií. Nie je jasné, ako ďaleko je Apple s týmto projektom, ale vyzerá to tak, že plánuje ukladanie všetkých dát do cloudu, pretože už začali rokovať s cloud storage startupmi. Ak spoločnosť uspeje v sprístupnení vašej plnej anamnézy v iPhone, vyrieši tým to, čo lekárske odvetvie nazýva "kríza interoperability". Znamená to nedostatok zdieľania údajov medzi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti, ktorý môže viesť k zbytočným chybám a nesprávnym diagnózam, ktoré môžu byť pre niektorých pacientov smrteľné.

Zdroj: Engadget

Veronika Búcsiová (preklad)

Všetky autorove články
Apple

2 komentáre

Opravte nadpis reakcia na: Apple chce z iPhonu urobiť zdravotnú kartu. Cupertino už vedie rokovania s vývojármi a nemocnicami

20.6.2017 14:06
Cupertino je nieco ako meska cast, takzke asi mesto nevedie rokovania s nemocnicami aby sa apple produkty dali pouzit ako zdravotna karta? Mozno to tak je.
Je to ako keby ste napisali ze DNV nechce zvysit platy odborarom, lebo VW je v DNV.
Ale inak nechcu lebo zavidia :/
Reagovať

bezpecnost reakcia na: Apple chce z iPhonu urobiť zdravotnú kartu. Cupertino už vedie rokovania s vývojármi a nemocnicami

19.6.2017 12:06
bezpecnost itunes konta a bezpecnost pristupu k zdravotnym zaznamom su neporovnatelne veci.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať