PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

AverMedia Live Gamer MINI – GC311 / Nahrávanie a streamovanie pre hráčov a tvorcov webcastov

0

Toto malé kompaktné zariadenie je primárne určené na nahrávanie alebo streamovanie obrazu a zvuku pre hráčov na herných konzolách. Má jeden port micro USB a dva konektory HDMI. Jeden vstupný, na ktorý sa pripojí kábel z hernej konzoly, a druhý výstupný, kam sa pripojí kábel do televízora alebo monitora. AverMedia Live Gamer MINI – GC311 umožňuje zachytávať obraz zo vstupu HDMI a konvertovať ho na prúd údajov, ktoré sa prenášajú do počítača cez USB 2.0. Na prenos videa v tomto rozlíšení prenosová rýchlosť tohto rozhrania stačí. Video je komprimované cez kodek H.264. Cez port USB sa zariadenie zároveň aj napája. Maximálne rozlíšenie obrazu je full HD pri maximálnej snímkovej frekvencii 60 fps. Kto by potreboval nahrávať alebo streamovať, musí si zaobstarať výkonnejšie zariadenie, napríklad AVerMedia Live Gamer ULTRA GC573, ktoré je však už z trochu inej cenovej kategórie. Na nahrávanie, prípadne streamovanie potrebujete vhodnú aplikáciu. Na stránkach výrobcu je k dispozícii aplikácia RECentral, ktorá je dostupná pre platformy Windows aj Mac OS X. Tandem streamer – aplikácia RECentral má veľmi malú latenciu, takže môžete hrať aj tak, že sa pozeráte na obraz v aplikácii na počítači. Streamovať priebeh hry môžete na YouTube, Twitch, Facebook, Niconico, Smashcast či Mixer.

Aplikácia RECentral umožňuje do nahrávaného alebo streamovaného videa vložiť aj okno, ktoré obsahuje priebežný záznam toho, čo sa zobrazuje na obrazovke počítača, či už na celej ploche, alebo vo výreze okna aplikácie. Odtiaľto je už len krôčik k inému, pre mnohých ešte užitočnejšiemu scenáru použitia – záznamu prezentácie na prednáške, prípadne streamovaniu webcastu. Na vstup streamera sa pripojí kamera zaznamenávajúca obraz prednášajúceho, prípadne záber na jeho ruky, ak niečo ukazuje, alebo na obrazovku smartfónu či iného zariadenia na stole. Záber z tejto kamery sa v aplikácii RECentral spojí so záznamom aktivít na obrazovke počítača, napríklad v okne aplikácie PowerPoint.

Aby ste mohli využiť tento scenár, musíte na začiatku spustiť v aplikácii RECentral záznam alebo aktivovať streamovanie a hneď stiahnuť okno tejto aplikácie na lištu. Tým sa uvoľní celá obrazovka pre PowerPoint, prípadne inú aplikáciu, z ktorej sa prezentuje. Skôr než dá prezentujúci alebo organizátor podujatia záznamy z prednášok na web, treba zo začiatku vystrihnúť niekoľko sekúnd, kým sa aplikácia RECentral stiahne na lištu. Veľkosť okien z kamery a záznamu aktivít môžete nastaviť ľubovoľne, prípadne ich môžete priebežne meniť. V niektorých častiach prednášky sa hodí väčšie okno s prezentáciou, pri praktických ukážkach zväčšíte okno obrazu z kamery. Vo výslednom videu potom tieto krátke úseky, v ktorých v aplikácii RECentral meníte veľkosť okna, vystrihnete. V streame to neprekáža, stačí, ak okomentujete, že na ukážku zmeníte veľkosť okien. Vo videu či streame uvidia diváci všetko, čo sa deje na obrazovke, vrátane toho, čo tam prednášajúci interaktívne podčiarkne alebo nakreslí. Ak používa elektronické ukazovadlo, zobrazí sa rovnako, ako ho vidia ľudia na prednáške. Podrobný opis scenára na nahrávanie alebo streamovanie prezentácií je v druhej časti nášho videa.

„Univerzálny, kompaktný a  cenovo dostupný streamer s rozlíšením FullHD.“

Parametre:

• Maximálne rozlíšenie záznamu: 1080p/60 fps; rozhranie: USB 2.0; podporované rozlíšenia vstupu: 1080p, 1080i, 720p, 576p, 480p, 480i; rozmery: 100 × 57 × 18,8, hmotnosť 57 g
• Cena: 107 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
AverMedia live gamer Stream

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať