SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Tlačové správy
0

Dňa 25. októbra sa v Bratislave v priestoroch hotela Austria Trend uskutoční odborná konferencia "Bezpečnosť a dostupnosť dát". Hlavnými bodmi tohto ročníka sú povinnosti spojené so zákonom o kybernetickej bezpečnosti či exkluzívny speaker z Estónska k téme bezpečnostnej chyby čipov občianskych preukazov. Pozvanie prijala aj Tatiana Valentová, ktorá sa zameria na DPIA vyplývajúce z nariadenia o ochrane osobných údajov (GDPR).

Milióny elektronických občianskych preukazov v Estónsku, na Slovensku a v ďalších krajinách sa stali začiatkom roku 2018 zraniteľnými. Hackeri mali kvôli chybe výrobcu čipov možnosť zneužiť identitu majiteľa karty. V Estónsku prišiel štát počas niekoľkých týždňov s pomocou IT dodávateľov s riešením  ako karty na diaľku aktualizovať a hrozbu zneužitia eliminovať. Ako v Estónsku vyriešili krízovú situáciu exkluzívne povie Raul Kaidro, zástupca jedného z kľúčových dodávateľov diaľkovej opravy spoločnosti RaulWalter Estónsko

Ďalšími, kto prijali pozvanie na konferenciu, sú Miroslav Chlipala z advokátskej kancelárie Bukovinský & Chlipala a Ivan Makatura z IBM. Vo svojich príspevkoch sa zameria na tému kybernetickej bezpečnosti po prijatí zákona č. 69/2018 Z.z. o kybernetickej bezpečnosti, postavenie subjektov vykonávajúcich pôsobnosť v oblasti kybernetickej bezpečnosti v Slovenskej republike a identifikáciu povinnosti prevádzkovateľov základnej služby a poskytovateľov digitálnej služby. Prvý blok tiež vysvetlí, čo sa rozumie pod pojmom bezpečnostné opatrenia a poukáže na  rozdiely medzi technickými a organizačnými opatreniami a vzťahu medzi nimi.

Informačne cenným vstupom druhého dopoludňajšieho bloku bude tiež príspevok uznávaného data protection experta, Tatiany Valentovej. Venovať sa bude primeraným bezpečnostným opatreniam založeným na rizikách pre práva a slobody vs. posúdením vplyvu (DPIA), identifikácii práv a slobôd, aplikácii postupov či hľadanie "trecích plôch" pri dopadoch na práva a slobody fyzických osôb.

Ondrej Krajč zo spoločnosti ESET priblíži, čo očakávať od cloud verzie vzdialenej správy, inovovaného riešenia endpointových bezpečnostných produktov ako aj sofistikovaného nástroja na odhaľovanie prienikov do siete v podobe ESET Enterprise Inspectora. Na otázky týkajúce sa prínosov integrovaného monitoringu a správy siete pre budovanie kybernetickej ochrany odpovie Vítězslav Šavel zo spoločnosti Novicom. Konferenciu uzavrie svojím vystúpením o testovaní organizácií pomocou phishingu bezpečnostný analytik Henrich SlezákCSIRT.sk.

Podrobný program, predstavenie prednášajúcich a registrácia na: bdd.exponet.sk

Exponet s.r.o.

Všetky autorove články
bezpečnosť dáta konferenica kybernetika obciansky preukaz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať