Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Blockchain zo Slovenska prichádza dobyť Hollywood

0

Slováci vytvorili prvú blockchain platformu TREETI pre potreby zábavného priemyslu. Jej cieľom je revolúcia Hollywoodu. Vďaka blockchain technológii budú môcť filmové štúdiá zlepšiť globálnu distribúciu, zvýšiť výnosy z predaja filmov a získať divácku podporu na financovanie nových projektov, pričom samotní diváci sa tak môžu stať priamou súčasťou vzniku filmu.

Iniciatíva, ktorá vznikla zo spolupráce Mateja Boďu (spoluzakladateľa spoločností DECENTa SophiaTX) a Amorette Jones (dlhoročnej riaditeľky marketingu a filmovej distribúcie vštúdiách Sony, MGM, Starz a Artisan) sa plánuje zamerať na fanúšikov nezávislého filmu aspustiť peer-to-peer užívateľskú platformu už na jeseň tohto roka.  

Cieľom spoločnosti TREETI je spolupracovať s hollywoodskymi štúdiami a mediálnymi spoločnosťami, ktoré si začínajú všímať možnosti blockchainu, a poskytnúť im riešenia šité priamo na mieru. Jednou z hlavných výhod, ktoré tento projekt prináša, sú transparentné údaje o používateľoch. Prehľad o tom, kto podporuje a platí za ich obsah im umožní zefektívniť ich služby.

Z pohľadu divákov, je to jedinečná možnosť, ako sa stať súčasťou nezávislej filmovej scény. Používatelia môžu nielen finančne podporiť projekty, nakúpiť filmy a priamo ich sledovať s priateľmi, ale zároveň aj získať odmeny za podporu ich obľúbených projektov a tým vytvárať “Internet of value”.

Vývoj technológie bude prebiehať v Bratislave pod vedením Boďu, pričom Jones zabezpečí B2B a peer-to-peer operácie v Spojených štátoch. Vďaka algoritmu s názvom Delegated Proof-of-Stake (DPoS) bude väčšina transakcií spracovaná do piatich sekúnd s dôrazom nabezpečnosť pre tvorcu (štúdio) či konzumenta.

Sofistikovaná technológia umožňuje štúdiám zaznamenať a reagovať na každú interakciu publika a to bez zbytočných poplatkov tretím stranám. Použitie blockchainu prináša možnosť vytvoriť globálne publikum vrátane viac ako dvoch miliárd ľudí, ktorí v súčasnosti nemajú možnosť využitia bankového účtu.

"Blockchain je prelomovým okamihom filmového priemyslu a ďalším míľnikom v pretváraní tradičných modelov distribúcie obsahu. Rozhodli sme sa využiť túto technológiu, aby sme vytvorili budúcnosť tvorby, distribúcie a monetizácie filmov a zmenili spôsob ako ich diváci sledujú," povedala Amorette Jones, CEO, TREETI.

"Nie je otázkou, kedy sa to stane, ale ako sa to udeje a myslíme si, že máme odpoveď. Ponúkame štúdiám a tvorcom bezpečný predaj filmov za nimi stanovenú cenu. Súčasne eliminujeme vysoké poplatky sprostredkovateľov a poskytujeme skutočnú dôveru a transparentnosť na každom kroku."

Zobrazit Galériu

TREETI

Všetky autorove články
Blockchain Slovensko projekt start-up internet bezpečnosť movie filmy

Pridať komentár