SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Bose Frames – slúchadlá, o ktorých vaše okolie ani netuší

0

Inteligentné okuliare boli síce zaujímavý produkt, no nikdy neboli celkom v pohode. Teraz sú tu však slnečné okuliare Bose Frames (už v predaji za 199 dolárov), čo sú vlastne štýlové slúchadlá, ktoré sa však nezasúvajú do uší. Napohľad to vyzerá, že zariadenie chráni vaše oči, no v skutočnosti si prehrávate obľúbenú hudbu či podcasty a nikto okrem vás to nevie.

Bose Frames sú dostupné v dvoch štýloch – trochu mohutnejšej verzii Altos hranatým rámom a o niečo menšom variante Rondo s okrúhlym rámom. Nevyzerajú na to, že by obsahovali nejaké špeciálne technológie, dizajn sa podobá na tradičné slnečné okuliare, ktoré sa pohodlne nosia. Predávajú sa iba v čiernej farbe, našťastie ich matná povrchová úprava a pozlátené oceľové závesy dodávajú náznak klasiky, takže sú vizuálne nerozoznateľné od bežných slnečných okuliarov.

Kovové tlačidlo na pravej strane v blízkosti závesu je jediný ovládací prvok na Frames. Okuliare sa nabíjajú prostredníctvom proprietárneho kolíka v štýle pogo na pravom ramienku. Možno by sa vám zdal vhodnejší port USC Type-C, aby ste mohli nabíjať okuliare rovnakým káblikom, aký používate pre svoj telefón alebo laptop. No takto sa dosiahla nízka hmotnosť – iba o niečo viac ako 280 g.

Pokiaľ ide o zvukovú stránku, maličké reproduktory Frames priam šokujú ľudí kvalitou zvuku. A platí to aj pri maximálnej hlasitosti. Niežeby to bolo také prekvapujúce, veď Bose je jedna z mála spoločností, ktoré sa už dlho môžu hrdiť kvalitným zvukom. Samozrejme, v hlučnejšom prostredí je zvuk trochu utlmený. Dômyselná technológia v Bose Frames však zabraňuje tomu, aby vaše audio bolo počuteľné pre ľudí v okolí, takže chráni vaše súkromie. Podľa tvrdenia výrobcu až 99 % zvuku smeruje k používateľovi, uniká iba jedno percento.

Ak chcete trochu technických detailov, Frames posielajú zvuk do vašich uší „dvojpólovým systémom s premenlivou dĺžkou“, pričom zrušia zvukové vlny „šíriace sa v iných smeroch“. Zvuk môže uniknúť, ak stlačíte tlačidlo hlasitosti. Pri zvýšení hlasitosti na 75 % a viac ľudia v okolí budú vedieť, že z vašich okuliarov vychádza hudba.

Väčšina ovládacích úkonov sa dá vykonať pomocou malého tlačidla na pravom ramienku okuliarov. Jedným klepnutím môžete prepojiť okuliare so svojím telefónom a zastaviť či spustiť prehrávanie zvuku. Dvojitým klepnutím sa presuniete na ďalšiu skladbu, trojitým sa vrátite na predchádzajúcu.

K dispozícii je aplikácia Bose Connect, ktorá spravuje pripojenie cez bluetooth a umožňuje integráciu s Apple Music a TuneIn Radio. Nemusíte ju však používať stále, ak raz spárujete Frames cez bluetooth, môžete počúvať všetko od svojej podcastovej aplikácie po YouTube. Bose Frames teda môžete používať s akoukoľvek platformou.

Keď tlačidlo dlhšie pridržíte, spustí sa Siri (Asistent Google je tiež podporovaný). Jednoduchým kliknutím na multifunkčné tlačidlo môžete aj prijať hovor. Samozrejme, zariadenie poslúži aj ako bežné slnečné okuliare, zablokuje „až 99 percent UVA/UVB lúčov“, tvrdí Bose.

Bose Frames je takmer dokonalý produkt, možno by sa ešte hodilo, keby boli okuliare dostupné aj s dioptrickými sklami na predpis. A čo sa týka budúcnosti, Frames čoskoro získajú nové aplikácie a rozhranie, v ktorom sa otáčaním hlavy otvoria zvukové náhľady vašich možností výberu. Táto funkcia využije snímače pohybu v okuliaroch.  Batéria v Bose Frames vydrží až 3,5 hodiny prehrávania zvuku a 12 hodín pohotovosti. Úplne sa nabije za menej ako 2 hodiny.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
sluchadla zvuk audio zabava Google Apple asistent AI smart smartfon okuliare bateria

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať