CEO Volvo predpokladá, že pandémia urýchli prechod na elektrické autá

Technológie
0

Generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Håkan Samuelsson sa vyjadril na digitálnej konferencii Financial Times, že koronavírus urýchli tempo zmien v automobilovom priemysle a elektrifikácia bude prebiehať rýchlejšie. Okrem toho je presvedčený, že každé vládne úsilie o dotáciu oživenia automobilového priemyslu by malo byť založené na podpore elektrických vozidiel a ďalších nových technológií. Dotovanie návratu do starého „normálu“ by bola podľa neho strata peňazí.

Podporil takisto predplácanie jazdy na automobiloch ako lacný spôsob mobility, najmä v preplnených mestských oblastiach vyžadujúcich flexibilnejšie modely vlastníctva. „Vo veľkých mestách nie je súkromné vozidlo veľmi praktický koncept,“ povedal Samuelson. CEO Volvo vyslovil aj domnienku, že online predaj s doručením na diaľku by raz mohol nahradiť tradičné autopredajne. Ľudia sa počas pandémie presvedčili, že elektronický obchod funguje, čo ich povzbudí, aby vyhľadávali autá online.

Samuelson sa nazdáva, že autá bez vodičov budú ešte dlhé roky fungovať len v dobrom počasí a pri nižších rýchlostiach. Autonómne vozidlá „prídu, ale možno nie tak rýchlo, ako sme si mysleli pred niekoľkými rokmi,“ povedal. Volvo plánuje počas najbližších piatich rokov uviesť každoročne na trh úplne elektrické vozidlo. Automobilka by chcela, aby do roku 2025 elektromobily predstavovali 50 % jej svetových predajov.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Volvo doprava auto elektromobilita elektrina energia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať