SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Canon LX-MU500Z – nový laserový projektor s vysokou kvalitou obrazu a nízkymi prevádzkovými nákladmi

Tlačové správy
0

Canon predstavil kompaktný laserový projektor – LX-MU500Z. Novinka je ideálna pre použitie vo firemnom prostredí, akademickej sfére a ďalších odvetviach. Používateľom ponúka výhody zobrazovacej technológie DLP, teda predovšetkým vysoký kontrast, živé podanie farieb a absenciu artefaktov typických pre LCD projektory, ale aj svetelný výkon 5 000 lúmenov a natívne rozlíšenie WUXGA.

Hlavné vlastnosti projektoru LX-MU500Z:

  • Natívne rozlíšenie WUXGA (1 920 x 1 200 pixelov)
  • Svetelný výkon 5 000 lúmenov a dynamický kontrastný pomer 50 000:1.
  • Technológia DLP (Digital Light Processing)
  • Kombinácia modrého laserového svetla a kolieska zo žltého fosforu
  • Životnosť lampy 20 000 hodín
  • štvorbodová korekcia lichobežníkového skreslenia

Canon LX-MU500Z sa vďaka vysokému svetelnému výkonu môže pochváliť jasným obrazom, a to aj v silne osvetlených učebniach alebo zasadacích miestnostiach. Vďaka kombinácii modrého laserového svetla s kolieskom zo žltého fosforu môže nový projektor ponúknuť perfektnú ostrosť, realistické farby aj presné zobrazenie jasných a tmavých oblastí (dynamický kontrastný pomer 50 000:1). Rozlíšenie WUXGA, teda 1 920 x 1 200 pixelov, a technológia DLP zaručujú vysokú kvalitu bez ohľadu na obsah výstupu, od obyčajného textu cez grafiku až po multimediálny obsah.

K dispozícii je päť prednastavených a dva užívateľsky definovateľné obrazové režimy. Správnou voľbou a nastavením je možné zaistiť vernú reprodukciu za akejkoľvek situácie vrátane zobrazovania digitálnej reklamy. Novinka si dokonca poradí aj so spracovaním rôznych typov 3D signálov[1]. Inými slovami, LX-MU500Z bude nenahraditeľným pomocníkom pre všetkých, ktorí chcú divákom odovzdávať úplne presné obrazové informácie – teda napríklad pre učiteľov premietajúcich študentom detailné snímky aj pre rečníkov na konferenciách, ktorí chcú zaujať precízne vizuálnou stránkou svojej prednášky.

Špičková flexibilita
Najnovší projektor z dielne spoločnosti Canon je nielen malý, ale aj ľahký a tichý – hlučnosť dosahuje maximálne 35 decibelov. Používatelia tiež ocenia veľký posun objektívu ± 50%, podporu zobrazenia na výšku alebo štvorbodovú korekciu lichobežníkového skreslenia – všetky tieto vlastnosti umožňujú inštalovať projektor pod ľubovoľným uhlom bez toho, aby vznikali problémy so skreslením obrazu.

Canon LX-MU500Z je kompatibilný so štandardom HDBaseT pre prenos HD obrazu, audia i riadiacich signálov na veľkú vzdialenosť (pomocou kábla CAT5e až na 100 m). Nový projektor tak nemusí byť pripojený v blízkosti zdroja signálu, čo je skvelé riešenie napríklad pre veľké konferenčné miestnosti alebo prednáškové sály. Uplatnenie nájde aj sieťové rozhranie LAN umožňujúce vzdialený monitoring, diagnostiku i ovládanie projektora.

Nízke náklady
Canon LX-MU500Z generuje obraz pomocou modrého laserového svetla a žltého fosforu – vďaka tomu nie je nutné často meniť lampu a nový projektor tak zvládne bez údržby až 20 000 hodín prevádzky, čo je podstatne dlhšie než v prípade tradičných projektorov. Zdroj svetla je možné navyše okamžite vypínať aj zapínať. Prevádzkové náklady priaznivo ovplyvňuje tiež nízka spotreba za bežnej prevádzky aj v režime spánku. Malá energetická náročnosť, minimálna doba výpadkov aj ľahká údržba významne vylepšujú jeden z kľúčových ukazovateľov úžitkovej hodnoty a konkurencieschopnosti – prevádzkové náklady.[1] Sú nutné 3D okuliare (nie sú súčasťou štandardného balenia)
Zobrazit Galériu

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon laserovy projektor obraz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať