SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Canon oslavuje získanie šiestich prestížnych ocenení TIPA Awards za rok 2018

Tlačové správy
0

Spoločnosť Canon za rok 2018 získala od svetovej fotografickej a tlačovej asociácie Technical Image Press Association (TIPA) šesť prestížnych ocenení. Asociácia TIPA ocenila Canon za jeho technické inovácie už 24. rok za sebou – prvýkrát sa tak stalo v roku 1991. Šesticu ocenených produktov tvoria pre tento rok štyri fotoaparáty, jeden objektív a jeden blesk. Ich spoločným prvkom je skutočnosť, že dokážu vyhovieť rôznorodým typom používateľov. Ocenenia budú slávnostne odovzdané 26. septembra 2018 na veľtrhu Photokina 2018, ktorý prebehne v Kolíne nad Rýnom.

Spoločnosť Canon získala pre rok 2018 od asociácie TIPA tieto ocenenia:

  • Najlepšia digitálna zrkadlovka pre začiatočníkov: Canon EOS 200D
  • Najlepšia full-frame digitálna zrkadlovka pre pokročilých používateľov a expertov: Canon EOS 6D Mark II
  • Najlepší kompaktný systémový fotoaparát pre začiatočníkov: Canon EOS M50
  • Najlepší profesionálny kompakt: Canon PowerShot G1 X Mark III
  • Najlepšia inovácia v oblasti fotografickej techniky: Canon Speedlite 470EX-AI
  • Najlepší objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre digitálne zrkadlovky: Canon EF 85mm f/1.4L IS USM

"Na uznanie kvality hneď šiestich našich produktov asociáciou TIPA sme neuveriteľne pyšní. Tieto prestížne ocenenia potvrdzujú naše úsilie vytvárať a dodávať produkty, ktoré sú najlepšie vo svojej oblasti a napĺňajú očakávania našich zákazníkov i celého trhu," hovorí Lee Bonniface, Marketing Director v spoločnosti Canon Europe.

Porota asociácie TIPA je zložená z redaktorov troch desiatok popredných fotografických časopisov z pätnástich krajín piatich kontinentov. Jej členovia každoročne posudzujú najnovšie produkty z oblasti spracovania obrazu. Ocenenia sú udeľované na základe mnohých kritérií hodnotenia, od inovatívnosti cez využitie špičkových technológií až po celkovú kvalitu produktu. Cieľom starostlivého výberu je vyzdvihnúť naozaj len to najlepšie z najlepšieho. A aké vlastnosti ocenených produktov značky Canon porota TIPA považovala za najdôležitejšie a hodné najväčšej pozornosti?

Najlepšie digitálna zrkadlovka pre začiatočníkov: Canon EOS 200D
Jednou z kľúčových predností modelu EOS 200D je, že predstavuje skvelú alternatívu k súperom z radov bezzrkadloviek – a to aj v prípade používateľov, pre ktorých je veľkosť prístroja úplne zásadná. Táto cenovo priaznivá ultra kompaktná digitálna zrkadlovka je dostupná v sade s objektívom EF-S 18-55mm a spolieha sa na inovovaný snímač CMOS typu APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov aj na systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. Výhodou je aj optický hľadáčik, otočný dotykový displej LCD s uhlopriečkou 7,7 centimetrov, deväťbodové automatické zaostrovanie, podpora formátu RAW a JPEG, výklopný blesk (k dispozícii sú sánky pre pripojenie kompatibilného externého blesku) alebo rýchlosť snímania až 5 snímok za sekundu (pri videu 1080/60p). Používateľskú prívetivosť zvyšuje aj vstavaná konektivita (Wi-Fi, NFC i Bluetooth) uľahčujúca napríklad zdieľanie fotografií a videí na sociálnych sieťach.

Najlepšia full-frame digitálna zrkadlovka pre pokročilých používateľov a expertov: Canon EOS 6D Mark II
EOS 6D Mark II je plne vybavená full-frame digitálna zrkadlovka, ktorou Canon mieri ako na začiatočníkov, tak aj na pokročilých používateľov, ktorí hľadajú záložné kompaktné a ľahké telo. Srdcom tohto modelu je úplne nový snímač CMOS s rozlíšením 26,2 megapixelov podporujúci systém AF s duálnymi pixelmi CMOS, ktorý zaisťuje automatické zaostrovanie v režime živého náhľadu aj pri natáčaní filmov. Základný rozsah citlivosti ISO je 100 až 40 000 (pri natáčaní filmov v rozlíšení Full HD/60p je horná hranica 25 600). V prípade fotenia pomocou optického hľadáčika je rýchlosť snímania 6,5 ​​snímok za sekundu – pri používaní otočného dotykového displeja LCD s uhlopriečkou 7,7 centimetrov je rýchlosť síce o niečo menšia, ale stále ponúkne vynikajúce 4 snímky za sekundu. Nechýba ani Wi-Fi, Bluetooth alebo podpora komunikácie na krátku vzdialenosť NFC a užitočná je tiež vstavaná GPS jednotka pre prípadné automatické zaznamenávanie lokalizačných údajov. Kvalitu tejto zrkadlovky podčiarkuje aj 45 krížových bodov automatického zaostrovania.

Najlepší kompaktný systémový fotoaparát pre začiatočníkov: Canon EOS M50
Bezzrkadlovka EOS M50 umožňuje natáčanie filmov v rozlíšení 4K a predstavuje alternatívu pre všetkých používateľov inteligentných telefónov, ktorí túžia po tvorivom potenciáli plnohodnotného fotoaparátu. Srdcom tohto zariadenia je snímač CMOS typu APS-C s rozlíšením 24,1 megapixelov a používatelia sa môžu plne spoľahnúť aj na systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, na vstavaný elektronický hľadáčik aj na otočný dotykový displej LCD. Canon EOS M50 sa môže pochváliť kvalitnými výstupmi aj pri zlých svetelných podmienkach a natáčaním videa v rozlíšení 4K (v prípade rozlíšenia HD rýchlosťou až 120 snímok za sekundu). Telo fotoaparátu je navyše veľmi malé a ľahké. Ľahké je v prípade EOS M50 aj zdieľanie snímok a prepojenie s okolím – podporované je Wi-Fi, Bluetooth aj komunikácia na krátku vzdialenosť NFC vrátane automatického prenosu urobených snímok do smartfónu.

Najlepší profesionálny kompakt: Canon PowerShot G1 X Mark III
Kompakt PowerShot G1 X Mark III je vhodný pre priaznivcov fotografovania aj natáčania filmov, od začiatočníkov cez pokročilých amatérov až po profesionálnych používateľov. Môže sa pochváliť snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov, systémom automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, zoomovým objektívom s rozsahom ohniskových vzdialeností 24 až 72 mm alebo elektronickým hľadáčikom typu OLED s približne 2,36 miliónmi obrazových bodov. Nechýba ani podpora natáčania videí v rozlíšení Full HD, optická stabilizácia obrazu a otočný dotykový displej LCD s uhlopriečkou 7,5 centimetrov. Používatelia určite ocenia aj rýchlosť snímania až 7 snímok za sekundu, odolnosť voči prachu a vlhkosti, rozsah citlivosti ISO 100 až 25 600 alebo nabíjanie pomocou USB portu. Navyše vďaka všetkým týmto vlastnostiam, v kombinácii s malými rozmermi, nízkou hmotnosťou a ľahkou prenosnosťou, zastúpi tento kompakt skvele úlohu záložného prístroja.

Najlepšia inovácia v oblasti fotografickej techniky: Canon Speedlite 470EX-AI
Blesk Speedlite 470EX-AI automaticky vypočíta a nastaví optimálne natočenie hlavy blesku – vychádza pritom z informácií o vzdialenosti od objektu aj od stropu, ktoré zistí počas skúšobného záblesku. Ide o jedinečnú funkciu, ktorá eliminuje vznik tieňov, ktoré sú nežiaduce napríklad pri portrétnej fotografii. K dispozícii je tiež podpora automatického zaostrovania, a to v rozsahu pokrytia ohniskových vzdialeností 24 až 105 mm (s rozptylkou dokonca už od 14 mm). Začiatočníkom tak blesk bezpochyby zjednodušuje ich úsilie o čo najlepšie výstupy a ocenia ho aj pokročilí používatelia, ktorí sa špecializujú na fotenie svadieb a spoločenských udalostí.

Najlepší objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre digitálne zrkadlovky: Canon EF 85mm f/1.4L IS USM
Rýchly univerzálny objektív EF 85mm f/1.4L je vhodný pre fotografovanie portrétov v štúdiu i mimo neho. Uvedený model je prvým 85mm objektívom značky Canon zo série "eL" s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý disponuje stabilizáciou obrazu až 4 EV umožňujúci zhotovovať úplne ostré snímky aj pri fotení z ruky. Súčasťou konštrukcie so 14 prvkami v 10 skupinách sú lisované asférické členy a za perfektnou ostrosťou v celom zornom poli stojí aj špeciálna antireflexná povrchová úprava. Kruhová clona objektívu sa skladá z deviatich lamiel a používatelia tak môžu na svojich snímkoch ľahko zaistiť atraktívny bokeh efekt, najmä v prípade najmenšej zaostriteľnej vzdialenosti 0,85 m. Objektív sa môže pochváliť rýchlym a citlivým automatickým zaostrovaním, za ktorým stojí predovšetkým vysokorýchlostný krúžkový ultrazvukový motor USM a zadné ostrenie. Čerešničkou na torte je odolnosť voči prachu a vode.

Zobrazit Galériu

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon ocenenie 2018 zrkadlovka fotoaparat blesk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať