CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

Cena zlata stúpa, investovať sa do neho ale nevyplatí

Tlačové správy
1

Oslabenie amerického dolára poslalo v stredu výraznejšie ku dnu cenu zlata (na svetových trhoch sa zlato obchoduje  v dolároch).  Jeho zlacňovanie v iných regiónoch podporuje dopyt. Dôvodom oslabenia dolára sú narastajúce protekcionistické opatrenia amerického prezidenta Donalda Trumpa, čo vyvoláva obavy na trhoch z obchodnej vojny.

Zlato ako investíciu využíva aj mnoho Slovákov. Podľa Maroša Ďurika, CEO Across Private Investments, to však nie je najsprávnejšia voľba.  ,,Zlato je kov, ktorý sa nemení už tisícky rokov. Historické pramene tvrdia, že  Cézarova tóga bola hodna jednej unce zlata. Pripusťme, že jeden z najbohatších ľudí vtedajšieho sveta si na luxus veľmi nepotrpel. Aj keby si dnes za 1 uncu zlata dokázal kúpiť desať oblekov (čo predstavuje 130 dolárov za kus), reálne zhodnotenie zlata by za viac než 2 000 rokov predstavovalo len 0,1% p.a. Zlato nie je nositeľom rastu, ani výnosov v podobe kupónov, či dividend. V portfóliách dolárových milionárov dominujú akcie a dlhopisy, do zlata investujú v zásade len zanedbateľnú časť svojho majetku. Práve preto sú milionármi. Nepochybne, zlato je vzácne a drahé a po stáročia je symbolom bohatstva a istého statusu. Neplatí však, že ak chce niekto zbohatnúť, tak má investovať do zlata lebo videl, že bohatí ľudia vlastnia zlato. Skutočne bohatí ľudia najprv zbohatli, až neskôr začali kupovať statusové symboly, ako je napríklad zlato. Tak ako nikto nezbohatne tým, že sa bude voziť v drahom aute, bývať v najdrahšej štvrti, chodiť na luxusné dovolenky a kupovať si luxusné oblečenie, nezbohatne ani investovaním do zlata,“ povedal Ďurik.

Across Private Investments

Všetky autorove články
zlato Across

1 komentár

Zlato je uchovávateľom hodnoty reakcia na: Cena zlata stúpa, investovať sa do neho ale nevyplatí

20.4.2018 17:04
Podľa mňa je zlato bezpečným uchovávateľom hodnoty. Zase v posledných mesaicoch sa dalo na ňom pekne zarobiť. Potvrdzuje to aj jeho aktuálna cena. Ak sa pozrieme na cenový graf: https://uspesnynaburze.sk/blog/cena-zlata-vyvoj-kurz/ , tak ako sa akciové trhy prepadali, zlato začalo stabilne rásť. čo mohli využiť investori pre zhodnotenie svojich peňazí.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať