SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

CeramicSpeed: Bicyklové ložiská na celý život

1

Dánsky špecialista na ložiská s nízkym trením CeramicSpeed prichádza s technológiou SLT (Solid Lubrication Technology), ktorá je novou aplikáciou starej myšlienky. Mazanie tuhým mazivom existuje už od 70. rokov 20. storočia a vzniklo na základe dopytu v potravinárskom priemysle, kde by pravidelné čistenie ložísk bolo veľmi neefektívne. SLT od spoločnosti CeramicSpeed využíva tajné zloženie polymérov na otáčanie ložísk prakticky bez opotrebovania. Firma testuje a zdokonaľuje svoju technológiu, ktorá je teraz zrelá a pripravená na nasadenie.

Plastový polymér napustený olejom funguje medzi dvoma tesneniami v kazete. Aj keď nečistoty presiaknu cez vonkajšiu vrstvu, vnútorná dutina medzi ložiskami a krúžkom zostane čistá. Zlyhanie ložísk je zvyčajne dôsledkom vniknutia vlhkosti a usadenín, ktoré vytvárajú hrdzu a ničia sférický tvar ložísk. A ich prirodzenú schopnosť otáčať sa správne s nízkym trením v dráhe. Technológia SLT spoločnosti CeramicSpeed je prioritne určená pre hlavové zloženie a ložiská závesných čapov, ktoré sa pohybujú v menšom rozsahu. Nie pre náboje alebo stredové konzoly, ktoré vyžadujú plnú rotáciu.

SWAN_TITULKA_0722

Ako veľmi dôveruje CeramicSpeed ​​svojej technológii SLT? Dáni ponúkajú doživotnú záruku bez výhrad týkajúcich sa údržby. Ložiská SLT sa konfigurujú ako OPD (pivot – čap) a OHD (headset – hlavové zloženie). Spoločnosť CeramicSpeed má niekoľko OEM značiek horských bicyklov, ktoré prejavujú veľký záujem o používanie jej ložísk v roku 2022. Výsledky testov otočných ložísk CeramicSpeed ​​SLT preukázali o 300 % lepšiu životnosť ako tradičné ložiská.

Zdroj: mbr.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

ložiská reakcia na: CeramicSpeed: Bicyklové ložiská na celý život

2.1.2022 12:01
Takže vlastne ponúkajú ložiská v štandardných parametroch pre automotive. Tie majú tiež životnosť okolo 80k km bez vážneho opotrebenia a straty účinnosti. To mi nepríde ako veľký pokrok.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať