Cestujúci Uberu sa v Bratislave a Prahe už tradične spojili pre dobrú vec!

Tlačové správy
0

Používatelia aplikácie Uber sa v Bratislave a Prahe opäť zapojili do zbierky potravín Daruj jedlo. Aj tento rok dokázali, že im osudy iných nie sú ľahostajné a sú vždy ochotní pomôcť. Potvrdzuje to fakt, že v priebehu len pár hodín vyzbierali viac ako 1,5 tony darov. Spolu tak za uplynulé ročníky odovzdali už viac ako 6,5 tony trvanlivých potravín a hygienických potrieb.

Potravinová banka Slovenska a Uber pripravili vo štvrtok 25. 1. 2018 v Bratislave tretí ročník zbierky trvanlivých potravín Daruj jedlo pre ľudí v núdzi. Prostredníctvom aplikácie Uber si mohol každý darca objednať auto, ktoré prišlo potraviny bezplatne vyzdvihnúť. „Z pohľadu pestrosti obsahu a množstva vyzbieraných darov hodnotím tento ročník ako ešte úspešnejší oproti tomu minulému. Zbierka dopadla nad naše očakávania a všetkým, ktorí prispeli veľmi pekne ďakujeme. Cestujúci Uberu opäť ukázali, že majú dobré srdcia a dokážu pomôcť ľuďom, ktorí sú v zložitej životnej situácii. Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať aj spoločnosti Uber za iniciatívu, prístup i servis, a samozrejme vodičom, ktorí dary ochotne zvážali,“ zhodnotil Marko Urdzik z Potravinovej banky Slovenska.

Vyzbierané dary budú rozdelené do približne 100 tašiek pre klientov sociálnej výdajne Bratislava – Petržalka, ktorá spolupracuje s Potravinovou bankou Slovenska. Zloženie vyzbieraných potravín je veľmi pestré - najviac sa vyzbieralo múky, ryže, cukru a oleja, nechýbali však ani cestoviny, konzervy, marmeláda či sladkosti. Veľmi potešili aj rôzne hygienické a kozmetické potreby, prášky na pranie, mydlá, saponáty, šampóny, dezodoranty a najoriginálnejším darom bola farba na vlasy a luxusný parfum.

„Veľmi pekne ďakujem všetkým našim cestujúcim, ktorí sa rozhodli prispieť a pomôcť. Tento rok sa do zbierky zapojilo aj niekoľko spoločností, ktorých štedré dary tiež veľmi pomôžu  a ďakujeme za ne,“ povedal Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uber pre Slovensko a Českú republiku.

Vďaka zbierke potravín si ktokoľvek mohol prostredníctvom aplikácie Uber zdarma objednať špeciálne vozidlo, ktoré do pár minút potraviny naložilo a odviezlo do skladu Potravinovej banky Slovenska a Potravinovej banky Praha.

Zobrazit Galériu

Supreme Communication s.r.o

Všetky autorove články
Uber auto 2018

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať