Čína nastavuje pravidlá pre mladých hráčov: max 90 minút denne a s „večierkou“ o 22:00

Informatizácia
0

Čínska vláda vydala nové pravidlá zamerané na potlačenie závislosti od videohier medzi mladými ľuďmi. Tvrdí, že to je dôvod zlého prospechu v škole a nárastu počtu krátkozrakých ľudí.

Predpisy zakazujú používateľom mladším ako 18 rokov hrať hry medzi 22:00 a 8:00. Takisto nie je dovolené hrať viac ako 90 minút v pracovných dňoch a tri hodiny cez víkendy a sviatky. Tieto limity sú posledným pokusom vlády udržať na uzde čínsky priemysel online hier, ktorý generuje ročné príjmy vyše 33 miliárd dolárov a priťahuje stovky miliónov používateľov.

Za prezidenta Si Ťin-pchinga začala Čína dôraznejšie pristupovať k regulácii veľkých technologických spoločností a tlačiť ich k šíreniu kultúrnych hodnôt, ktoré presadzuje vládnuca komunistická strana. Videohry sa stali obľúbeným cieľom. Štátne médiá prirovnávajú niektoré hry k „jedom“ a vláda zablokovala predaj určitých titulov pre ich prílišnú násilnosť.

Národná tlačová a publikačná správa uviedla, že maloleté osoby budú musieť pri prihlásení používať skutočné mená a identifikačné čísla. Takisto sa obmedzila suma, ktorú môžu mladí ľudia minúť za nákupy uskutočnené prostredníctvom aplikácií (napr. za virtuálne zbrane, oblečenie, domáce zvieratá), na 28 až 57 dolárov mesačne v závislosti od veku.

Analytici tvrdia, že priemysel takéto regulácie očakával a pravdepodobne neuškodia jeho výnosom. Mnoho z najväčších technologických spoločností, ako je Tencent či Netease, už uložilo obmedzenia mladším používateľom. Mladí hráči však pravdepodobne nájdu spôsoby, ako obísť nariadenia, napríklad používaním telefónu a identifikačného čísla rodiča. Prípadne budú hrať hry, ktoré nevyžadujú pripojenie na internet a ktoré sa dajú ťažko regulovať.

Zdroj: nytimes.com

games hry Čína

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať