Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Cooler Master Pi Case 40 - kovové puzdro na Raspberry Pi 4

0

Toto odolné hliníkové puzdro s vynikajúcim pasívnym chladením pre Raspberry Pi 4 od renomovaného výrobcu chladičov a ďalších počítačových komponentov, vhodné aj na cesty získalo veľkú podporu v rámci kickstarter kampane.

Videorecenzia

Puzdro je konštruované tak, že súčasťou hliníkového odliatku je masívny štvorcový hranol, ktorý cez nálepku z tepelne vodivého materiálu prilieha na kovové puzdro čipu, čo zaručuje perfektný odvod tepla.

Podľa mojej skúsenosti je chladenie rovnako účinné, ak nie účinnejšie ako u bežného puzdra s ventilátorom. Porovnajte účinnosť chladenia. Aj pri pretaktovaní je teplota čipu takmer o 20 stupňov nižšia, než pri základnej frekvencii bez puzdra

Puzdro je skonštruované tak, že sú dostupné všetky konektory a 40 pinový systémový konektor je vyvedený na konektor dostupný zvonku puzdra. GPIO piny sú otočené o 90 stupňov, prístupné z bočnej strany a kryté v termostatickom polyuretánu, poskytujúcim kvalitnú ochranu ak je zatvorený; zároveň univerzálny piny zostávajú ľahko dostupné. Nakoľko konektor je zapustený v puzdre, niektoré moduly bude treba pripojiť káblom. 

Výrobca pamätal aj štrbinu na plochý kábel ak budete k Raspberry pripájať kameru, alebo displej.  

Puzdro obsahuje programovateľné tlačidlo napájania, ktoré umožňuje - zapnutie a vypnutie systému bez nutnosti odpojiť zdroj od Raspberry Pi. Tlačidlo však možné nakonfigurovať aj na inú akciu. jednoduchou zmenou v kóde.

K dispozícii je aj aplikácia Pi Tool, obsahujúca prednastavené profily pre pretaktovanie, ktoré boli testované s ohľadom na chladenie a sú pripravené pre jednoduché prepínanie medzi nimi. Zároveň je k dispozícii monitoring systémových hodnôt a nastavenie funkcií na integrovanej tlačidlo. Aplikáciu Pi Tool možno inštalovať na Raspberry PI s operačným systémom Raspberry Pi OS a je kompletne open-source.

Vľavo - pripojenie káblom k prepojovaciemu poľu, vpravo zostava s klávesnicou, myšou a monitorom

V balení sú aj štyri VESA držiaky vhodné na montáž kamkoľvek a tiež na monitor.

Cena 25 Eur.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Cooler Master Pi Case 40 Raspberry Pi 4

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať