HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

DJI dokáže identifikovať drony lietajúce v okolí

Technológie
0

Čínsky výrobca dronov DJI demonštroval spôsob, ako rýchlo identifikovať dron v okolí a určiť polohu jeho pilota prostredníctvom smartfónu. Technológia využíva protokol s názvom Wi-Fi Aware, pomocou ktorého dron v podstate vysiela informácie o sebe. Spoločnosť uviedla, že "tento postup by pomohol predchádzať bezpečnostným hrozbám a narušeniam", no odborníci sa domnievajú, že sofistikovaní zločinci by boli schopní systém obísť.

DJI tvrdí, že by mohol aktualizáciou softvéru pridať túto funkčnosť do dronov, ktoré sú už na trhu. Aplikácia umožní zistiť identifikačné číslo dronu, jeho polohu, nadmorskú výšku, rýchlosť a smer letu, ako aj umiestnenie jeho operátora. Systém by mal fungovať so všetkými dronmi vyrobenými v posledných rokoch, nielen s produktmi DJI. Spoločnosť sa zatiaľ nerozhodla, či bude nútiť svojich zákazníkov nainštalovať si túto aktualizáciu.

Všetci výrobcovia dronov budú musieť čoskoro prijať systém diaľkovej identifikácie, aby vyhoveli pripravovanému nariadeniu. Od 1. júla 2020 budú musieť byť takmer všetky drony registrované.

Zdroj: bbc.com.

Redakcia

Všetky autorove články
DJI Drone stroj technika doprava radar softver ochrana bezpečnosť

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať