SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Decentralizovaný smart reproduktor? Volareo má integrované blockchainové služby

0

Inteligentné reproduktory sa v poslednom čase tešia veľkej obľube. Všetky dostupné produkty sú však viazané na výrobcu a jeho obchodný model. Pri niektorých je táto väzba voľnejšia (Google Home), pri iných tesnejšia (Apple HomePod, Amazon Echo). Nový smart reproduktor Volareo to chce zmeniť.

Podobne ako ostatným produktom mu môžete položiť otázku či napríklad dať pokyn na prehrávanie hudby. (Okrem hlasového ovládania je k dispozícii aj trackpad navrchu reproduktora a mobilná aplikácia.) No zároveň je to „otvorená platforma, ktorá umožňuje tvorcom, vývojárom, nadšencom kryptomien, blockchainovým partnerom rozvíjať sa v rámci decentralizovaného ekosystému, v ktorom je zaručené súkromie a anonymita“.

Hudbu môžete prehrávať zo služieb Apple Music, Spotify, Pandora, Amazon Prime music, Google Play music či akejkoľvek inej streamingovej služby pomocou bluetoothového pripojenia k smartfónu či tabletu. Natívne však bude Volareo prehrávať hudbu prostredníctvom hlasových príkazov zo služieb Choon, Musicoin, Emanate a Soundeon. Ak ste o nich nikdy nepočuli, pravdepodobne nie ste sami. Ide o hudobné služby, ktoré sa snažia preklenúť priepasť medzi hudobníkmi a ich fanúšikmi pomocou modelu mikrosponzoringu.

Volareo prichádza s predplatením 500 musicoinov. Touto kryptomenou môžete zaplatiť hudbu alebo umelcov, ktorých si ceníte. Problém je len v tom, že ide napospol o začínajúcich hudobníkov, takže tu nehľadajte hity z top 40.

Možno sa pýtate, ako môže byť smart reproduktor open source projekt. „Reproduktor má integrovaných niekoľko enginov AI, zatiaľ čo iné len jeden,“ vysvetľuje Conor Fitzpatrick, hovorca spoločnosti. „Zameriavame sa pomocou strojového učenia na hlasové príkazy na akcie, ktoré chcú používatelia najčastejšie vykonávať, a obchod, ktorý aktívne používajú. Uzavreli sme aj partnerstvo s AI akcelerátorom Zeroth.AI v Hongkongu.“

Volareo však umožňuje sledovať aj video, podporuje služby ako Netflix, YouTube, Twitch. Môžete ho cez HDMI pripojiť k televízoru, pričom telefón vám poslúži ako diaľkový ovládač. Keďže na reproduktore beží Android, aplikácie si možno nainštalovať priamo do zariadenia.

Ďalšia výhoda oproti konkurenčným produktom je ochrana súkromia. Zariadenie má totiž mikrofónový vypínač. Volareo síce môže čakať na vaše aktivovanie hlasovým pokynom, ale mikrofón môžete aj úplne vypnúť. Zabudovaná batéria má výdrž na 6 až 8 hodín neustáleho prehrávania hudby. Nabiť sa dá cez kábel alebo bezdrôtovo.

V súčasnosti beží na Indiegogo crowdfundinová kampaň, v ktorej si tvorcovia vytýčili pomerne skromný cieľ – 20 000 dolárov. Táto suma však už bola prekonaná. Najlacnejšia ponuka pre prispievateľov je za 99 dolárov a dodávky by sa mali začať v januári 2019.

Zdroj: forbes.comindiegogo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
reproduktor smart audio hudba Apple Google aplikácia smartfon Amazon Blockchain kryptomena

Pridať komentár