SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Dell Latitude 9440 2-v-1 / Malý, ale výkonný pracant

0

 Dell Latitude 9440 2-v-1 výrobca propaguje ako „najmenší 14-palcový komerčný počítač na svete“. Aj keď sme ho neporovnávali so všetkými konkurentmi, je pravda, že jeho rozmery sú skutočne kompaktnejšie. Trochu iné to však je s hmotnosťou, kde s 1,53 kg rekordy neláme. Koncept 2-v-1 v tomto prípade znamená kombináciu notebooku a tabletu.

Pokiaľ ide o ergonómiu, dizajn 2-v-1 je viac než funkčný. Kĺb otočný o 360 stupňov uľahčuje prechod medzi režimami laptopu a tabletu, s režimami stanu a kiosku vhodnými na prezentácie medzi nimi. Displej s rozlíšením QHD vyzerá fantasticky v akomkoľvek režime a panel IPS je rovnako jasný a farebný v režimoch na šírku a na výšku, bez akéhokoľvek posunu farieb, keď meníte uhol pohľadu. Citlivosť na dotyk je vynikajúca a takmer bezrámčekový dizajn InfinityEdge od Dellu sa ľahko drží bez nechceného spustenia čohokoľvek na dotykovom displeji. S dotykmi nemusíte váhať, výrobca pridal antireflexný povrch s úpravou proti zanechávaniu odtlačkov prstov. Celkový vzhľad je veľmi dobrý, s takmer čiernym grafitovým povrchom, ktorý bude vyzerať dobre v akomkoľvek pracovnom prostredí, a zvýšenou odolnosťou napriek štíhlemu dizajnu. Dell uvádza, že Latitude 9440 2-v-1 prešiel testami MIL-STD 810H proti cestovným nebezpečenstvám, ako sú nárazy a vibrácie. Jedinou výhradou k dizajnu je ostrá predná hrana, ktorá sa smerom dole zvažuje dozadu, a tak je niekedy problém zariadenie otvoriť.

Notebook sa vyznačuje výbornou klávesnicou. Výrobca sa sústredil na pripomienky recenzentov a zákazníkov, dizajn klávesnice tak podporuje jednoduché písanie, dostatočný zdvih pre každý úder klávesu a všeobecne príjemný zážitok. Čisté línie a štíhly dizajn pôsobia dobre, ale chcelo by to trocha zaobliť hrany. Obrovský touchpad je umiestnený v strede od klávesnice až po okraj bez akéhokoľvek ohraničenia. Nazýva sa Collaboration Touchpad a ponúka haptickú spätnú väzbu spolu so štyrmi svietiacimi LED ikonami, ktoré sa zobrazia len počas videohovorov. Tieto svietiace symboly sú tlačidlá rýchlej voľby pre komunikačný softvér Zoom, ktoré vám umožňujú rýchlo zdieľať obrazovku, četovať, zapnúť a vypnúť mikrofón a prepínať video webovej kamery. Webová kamera pracuje s rozlíšením 1080p a je doplnená IR snímačom na rozpoznávanie tváre na bezpečné prihlásenie pomocou Windows Hello a zabudovanou clonou na zabránenie špehovaniu, keď ju nepoužívate. Stlačením klávesu F9 pri bežnom používaní alebo ovládania touchpadu počas hovoru Zoom spustíte fyzickú clonu vnútri horného panela. Kryt má ľahko rozpoznateľnú červenú farbu, takže viete, kedy je kamera offline. Biela LED indikuje, že webová kamera je aktívna. Zapínacie tlačidlo je umiestnené v pravom hornom rohu klávesnice, má integrovaný snímač odtlačkov a v zapnutom stave svieti jeho obrys nabielo.

Keďže ide o pracovný notebook, používatelia oceňujú viac možností pripojenia. Tu, žiaľ, zostala iba trojica portov USB-C štandardu Thunderbolt 4 s podporou PD. Všetky tri porty sú rovnocenné, takže každý môžete použiť na napájanie či pripojenie monitora cez DP. Ak potrebujete použiť nejaký starší typ portu, vždy môžete nájsť dokovacie stanice a adaptéry, ale je to menej praktické. Pozitívne je, že porty USB-C pracujú s najnovším štandardom Thunderbolt 4 a k dispozícii je aj moderné bezdrôtové pripojenie Wi-Fi 6E s 2×2 MIMO a bluetooth.  O pohon sa v našom prípade stará 13. generácia procesora Intel Core i7-1365U so 16 GB LPDDR5 RAM integrovanej na doske s 512 GB SSD PCIe M.2. Grafiku má na starosti integrovaná grafická karta Intel Iris Xe Graphics. V teste videa vydržal Latitude 9440 2-v-1 až 16 hodín, čo je na pracovný notebook veľmi dobrá hodnota. Kvalita displeja IPS je viac ako postačujúca na prácu. Jeho jas je takisto dosť vysoký, ide o jeden z mála notebookov, ktorý prekračuje hranicu 500 nitov.

Nový Dell Latitude 9440 2-v-1 je veľmi dobrá voľba pre profesionálov hľadajúcich spoľahlivý, výkonný a dobre vybavený notebook s vynikajúcou výdržou batérie a inovatívnymi funkciami na videokonferencie. Aj keď má obmedzený výber portov, jeho celkový výkon a dizajn by mali tieto drobné nedostatky kompenzovať pre väčšinu používateľov.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výkon, kvalita klávesnice a touchpadu, displej, výdrž
- Ponuka konektorov by mohla byť širšia

PARAMETRE:

Procesor: Intel Core i7-1365U (12 MB vyrovnávacej pamäte cache, 10 jadier, až 5,2 GHz); pamäť: 16 GB, integrovaná na doske [LPDDR5, 6000 MHz, maximálna konfigurácia 64 GB]; operačný systém: Windows 11 Pro (64-bit.) MUI; kapacita disku: 512 GB SSD PCIe M.2; displej: 14" QHD+ (2560 × 1600), antireflexný, dotykový, s podporou pera, ComfortView; grafická karta: Intel Iris Xe Graphics so zdieľanou pamäťou; webová kamera: farebná a infračervená kamera s rozlíšením FHD a mikrofónom; pripojenie: Intel Wi-Fi 6E AX211, 2×2, 802.11ax, bluetooth; batéria a napájanie: trojčlánková batéria s funkciou ExpressCharge (60 Wh), adaptér 65 W (USB-C); farba: sivá; klávesnica: podsvietená (Single ­Pointing) klávesnica česká/slovenská – bez nu­merickej časti; čítačka odtlačku prsta; konektivita: 3× porty Thunderbolt 4 s technológiou PD/DP, USB4 Type C, 1× kombinovaný konektor pre mikrofón/slúchadlá, 1× slot na bezpečnostný zámok Wedge; rozmery (v × š × h): 14,92 – 16,28 × 310,50 × 215,00 mm; hmotnosť: od 1,53 kg

Cena: 3060 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať