DoNotPay umožňuje zdieľať predplatné na Netflix či Disney+ bez prezradenia hesla

0

DoNotPay, online služba zameriavajúca sa na právnu pomoc vodičom, ktorí sa chcú odvolať proti pokutám za parkovanie, uvádza na trh nový produkt zameraný na spotrebiteľov. Pomocou doplnku pre Chrome s názvom DoNotPay Subscription Sharing umožňuje používateľom zdieľať prístup k svojim online účtom, ako je napríklad Spotify, Netflix, Disney+, bez prezradenia hesla. Webovú stránku DoNotPay spustil v roku 2015 podnikateľ Joshua Browder s cieľom pomôcť Londýnčanom bojovať s pokutami za parkovanie.

Jeho algoritmus využíva historicky úspešné odvolania ako šablónu na automatické generovanie nových odvolaní pre používateľov. Nový doplnok spoločnosti pre prehliadač Chrome však ide trocha iným smerom. Chce pomôcť ľuďom ušetriť peniaze vzájomným zdieľaním predplatného za služby (a dokonca aj obchodovaním s ním). Po nainštalovaní doplnku budete vyzvaní, aby ste sa overili uvedením telefónneho čísla svojho mobilu a zadaním prístupového kódu, ktorý vám bude zaslaný prostredníctvom SMS.

Keď sa potom prihlásite na webovú stránku, ktorú chcete zdieľať, napr. Netflix alebo Spotify, môžete klepnúť na malú ikonu DoNotPay v hornej časti prehliadača a potom kliknúť na Generovať odkaz (Generate Link). Následne budete môcť skopírovať odkaz na zdieľanie alebo zadať e-mailovú adresu príjemcu a stlačiť tlačidlo Poslať pozvanie (Send Invite). Browder povedal, že neexistujú nijaké limity, pokiaľ ide o to, s koľkými ľuďmi môžete zdieľať odkaz. Mnoho služieb však automaticky obmedzuje počet zariadení, ktoré môžu súčasne streamovať obsah.

Príjemca si musí tiež nainštalovať doplnok pre Chrome a overiť sa prostredníctvom služby DoNotPay, pretože to umožňuje odosielateľovi udržať si kontrolu nad tým, kto má prístup. Majiteľ účtu môže prístup kedykoľvek zrušiť. Počas betatestovania mohli používatelia zarábať peniaze účtovaním poplatkov za zdieľanie svojich účtov. Po uvedení úplnej verzie bola táto možnosť odstránená. Používatelia však naďalej môžu obchodovať so svojím predplatným, a to tak, že osoba, ktorá má predplatné Netflix, si môže vymeniť prístup s priateľom, ktorý má napríklad predplatné Disney+.

Každý, komu poskytnete prístup k účtu, bude môcť v účte vykonať určité zmeny, napríklad pridať a odstrániť tituly zo zoznamu sledovaných. Nebude však môcť zmeniť heslá ani mechanizmy dvojfaktorového overovania, pretože obidva tieto procesy vyžadujú znalosť hesla. Hoci DoNotPay spoplatňuje niektoré svoje služby prostredníctvom mesačného poplatku vo výške 3 USD, jeho nástroj na zdieľanie predplatného je úplne zadarmo.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
internet web online Digital dáta zabava Netflix

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať