ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Dohady: Apple sa na novom iPhone možno vzdá konektora Lightning. Nahradí ho USB-C

Technológie
2

Budúce iPhony majú byť namiesto konektora Lightning vybavené portom USB-C na nabíjanie aj pripojenie periférnych zariadení. Uvádza sa to v správe publikovanej v The Wall Street Journal.

Hoci formulácia nie je úplne jasná, naznačuje, že Apple sa vzdá proprietárneho konektora v prospech portu USB Type-C, ktorý je štandardom v priemysle. Napokon tak spoločnosť už urobila pri počítačoch MacBook.

Možné je však aj to, že USB-C sa nepoužije na tele telefónu, ale na napájacích adaptéroch. Rovnako Apple urobil aj s adaptérmi dodávanými s novými MacBookmi. To by dávalo zmysel, pretože majitelia nového iPhonu by ho mohli nabíjať zo svojho nového MacBooku pomocou dodávaného kábla.

Zdroj: Theverge

Redakcia

Všetky autorove články
Apple Lightning

2 komentáre

Hlavne USB-C ma nevyhodu reakcia na: Dohady: Apple sa na novom iPhone možno vzdá konektora Lightning. Nahradí ho USB-C

3.3.2017 10:03
zanasania sa zmolkami, prachom atd. Potom pri cisteni sa moze tenucky stred zlomit, kdezto lightning je len dierka, ktora sa lahsie vycisti. Nehovoriac samorejme o zisku z lightning konetkora.
Reagovať

Stavim sa ze nie. reakcia na: Dohady: Apple sa na novom iPhone možno vzdá konektora Lightning. Nahradí ho USB-C

2.3.2017 17:03
USB-C bude na druhom konci kablu. To co pojde do nabijacky. Lightning isto nepustie kedze z neho maju nemale zisky a taktiez lightning nema ziadnu nevyhodu oproti USB-C. Hlavne ked nieje USB-C ako USB-C. V niektorom bezi USB2, v niektorom USB3, niekde thunderbolt 2 ci 3.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať