ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Dragonfly Hyperscooter: 4-kolesová elektrická kolobežka inšpirovaná Formulou 1

Technológie
0

Nezvyčajne vyzerajúca štvorkolesová elektrická kolobežka s názvom Dragonfly Hyperscooter napriek dodatočnej náprave má hmotnosť menej ako 18 kg a môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 40 km/h. Prečo sa označuje ako „hyperkolobežka“? Jej kľúčový prvok je systém riadenia nazývaný Full-Tilt Technology, ktorý je inšpirovaný Formulou 1. Využíva trojrozmerné ovládanie náklonu a zatáčania na centrálnom stĺpiku, zapája všetky štyri kolesá súčasne a synchronizuje ich s pohybmi jazdca.

Hyperscooter je poháňaný odnímateľnou 48-voltovou batériou, uzamknuteľnou zámkom, a dvoma a 550-wattovými motormi so špičkovým výkonom 1650 wattov. Disponuje tromi jazdnými režimami: D1 (začiatočník, 16 km/h), D2 (stredne pokročilý, 24 km/h) a D3 (Pro, 40 km/h). Pri kúpe si môžete vybrať medzi mestskými alebo terénnymi 10-palcovými pneumatikami.  Okrem výberu pneumatík Dragonfly ponúka aj dve verzie karosérie. DF (2500 libier, v prepočte približne 2860 eur) je užšia a hodí sa do mestských ulíc a parkov.

DFX (3000 libier, teda približne 3430 eur) je určená na jazdu v teréne, má širšie blatníky a chrániče rúk. Obe kolobežky majú elektrické predné brzdy, mechanickú zadnú bubnovú brzdu a karbónový nášľap. Hyperscooter prejde na plné nabitie batérie približne 80 km, ale táto hodnota sa môže líšiť v závislosti od podmienok, napríklad od hmotnosti jazdca a terénu. Uvádza sa čas nabíjania 3 hodiny. Obe verzie sú vybavené 3,5-palcovým digitálnym displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť, dojazd, režim jazdy, stav osvetlenia a batérie. Poskytujú hovorenú navigáciu, nechýba ani klaksón a zvuky jazdy vďaka prídavnému zvukovému modulu.

Kolobežku možno prepojiť so smartfónom cez aplikáciu a má dvojité svetlomety, predné a zadné LED pulzujúce smerovky a brzdové svetlo. Obe verzie majú vstavané zabezpečenie a štvormiestny prístupový kód na aktiváciu a deaktiváciu systému. Nechýba ani vstavané GPS a zvukový alarm; ak sa niečo stane, kolobežku možno lokalizovať cez sledovač. Momentálne je kolobežka k dispozícii na predobjednanie s očakávaným dátumom dodania v decembri.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať