SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Video: Dron s ľahkým guľometom zasiahne 15 cm cieľ na vzdialenosť 200 metrov

1

Koncom roka sa Turecko stane prvou krajinou, ktorá bude disponovať úplne novým vojenským dronom vybaveným guľometom. Volá sa Songar a môže niesť ľahký guľomet s 200 nábojmi. Je dostatočne presný na to, aby zasiahol ľudský cieľ na vzdialenosť 200 metrov.

Ide o dielo tureckej elektronickej firmy Asisguard. Podľa webovej stránky spoločnosti môže človek ovládať dron zo vzdialenosti 10 kilometrov. Pomocou jedného ovládača možno prevádzkovať až tri drony Songar súčasne, a to vo dne aj v noci. Operátor môže sledovať obraz z kamier dronov a podľa toho rozhodnúť, kedy sa má vystreliť z ich zbraní.

Asisguard vybavil dron dvoma systémami navrhnutými na riešenie problémov ovplyvňujúcich presnosť. Prvý je sofistikovaný systém senzorov na zameriavanie, ktorý disponuje kamerami a laserom. Jeho úlohou je určiť vzdialenosť, uhol a parametre vetra a potom zamerať cieľ. Druhý systém v podobe robotického ramena držiaceho guľomet či inú zbraň kompenzuje spätný ráz pri streľbe.

Nejde o prvý dron nesúci strelnú zbraň a zdá sa, že je len otázkou času, kedy sa armádni dôstojníci rozhodnú úplne odstrániť z rovnice ľudských operátorov.

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články
dron stroj bezpečnosť

1 komentár

:D reakcia na: Video: Dron s ľahkým guľometom zasiahne 15 cm cieľ na vzdialenosť 200 metrov

17.12.2019 18:12
Na jednej strane, ak to bude takto stat na mieste :D tak to nikto nikdy netrafi. Vsak? Je to velmi staticke. Trafi to ja male decko AK-ckom. :D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať