SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Dvanásty superšport Mercedes-AMG GT S roadster

Tlačové správy
0

V júli obohatí paletu vozidiel s otvorenou strechou roadster Mercedes-AMG GT S (kombinovaná spotreba paliva: 11,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 262 g/km). Rodina vozidiel AMG GT sa vďaka novému prírastku rozrastie na tucet členov: štyri dvojdverové kupé, tri roadstery, dve amatérske pretekárske vozidlá ako aj tri štvordverové kupé.

Vysoké jazdné výkony nového roadstera AMG GT S (šprint z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy; maximálna rýchlosť 308 km/h) zabezpečuje ľahká hliníková karoséria s priestorovou rámovou konštrukciou, štvorlitrový motor V8 biturbo (384 kW/522 k; 670 Nm), sedemstupňová dvojspojková prevodovka, elektronicky regulovaný zverný diferenciál zadnej nápravy a športový podvozok. Na želanie v kombinácii s balíkom AMG DYNAMIC PLUS si možno objednať aj riadenie zadnej nápravy AMG. Dynamike jazdy prispieva tiež optimálne rozložená: na 47 percent (vpredu) a 53 percent (vzadu) hmotnosť novinky.

Svojimi vlastnosťami pritom GT S zaujíma pozíciu v strede medzi roadsterom AMG GT (350 kW/476 k; 630 Nm), oproti ktorému je dynamickejší, a vrcholovým roadsterom AMG GT C (410 kW/557 k; 670 Nm).

„Vďaka roadsteru AMG GT S sa naša rodina vozidiel AMG GT rozrástla o ďalšieho člena s veľmi športovou dynamikou, ktorý vysokú dynamiku jazdy spája s emotívnym zážitkom pod otvorenou oblohou“, vysvetľuje Tobias Moers, predseda obchodného vedenia spoločnosti Mercedes-AMG a dodáva: „Nový model predstavuje dokonalú alternatívu pre zákazníkov vozidiel AMG GT roadster, zameraných na športové výkony.“

Sériovo je AMG GT S roadster vybavený podvozkom s adaptívnym nastaviteľným tlmením AMG RIDE CONTROL, ktorý priebežne prispôsobuje tlmenie na každom kolese aktuálnej potrebe. Päť jazdných programov „K“ (Komfort), „S“ (Šport), „S+“ (Šport plus), „PRETEK“ a individuálne programovateľné nastavenie „I“ (Individuálny) umožňuje navoliť od komfortnej až po veľmi športovú jazdu. Samostatným tlačidlom „M“ sa aktivuje režim prevodovky s ručným radením. Zvýšenému výkonu roadstera je prispôsobená vysokovýkonná kompozitná brzdová sústava AMG (na želanie aj keramická).

Trojvrstvová látková sklápacia strecha roadstera je napnutá na konštrukcii z horčíka, ocele a hliníka a svojou nízkou hmotnosťou tiež prispieva k nízkemu ťažisku vozidla.

Športový vzhľad exteriéru novinky umocňuje výrazná smerom dopredu naklonená maska chladiča AMG, dlhá kapota motora či atletická zadná časť a vysúvateľné zadné krídlo ako aj kombinované veľké pneumatiky (19-palcové disky na prednej a 20-palcové disky na zadnej náprave). Nechýbajú vysokovýkonné svetlomety s LED.

V interiéri okrem iného zaujme šírka prístrojovej dosky, vysoké línie boku, vypuklé obloženie dverí, dynamicky stúpajúca stredová konzola či presnosť vyhotovenia a ušľachtilosť materiálov.

Nový roadster Mercedes-AMG GT S tiež ponúka mimoriadne rozsiahlu individualizáciu množstvom alternatív výberu farieb, materiálov i balíkov doplnkových vyhotovení interiéru a exteriéru.

Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Mercedes auto smart doprava technológie LED dizajn luxus šport

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať