SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

ESET sa v hodnotení ochrany pred APT hrozbami umiestnil najlepšie spomedzi dodávateľov z EÚ

Tlačové správy
0

ESET, globálny líder v oblasti digitálnej bezpečnosti, bol označený za „Popredného hráča“ v hodnotení Radicati APT Protection Market Quadrant 2024, ktoré pokrýva segment bezpečnostných riešení v oblasti ochrany pred pokročilými pretrvávajúcimi hrozbami (APT). V hodnotiacom kvadrante sa ESET umiestnil najlepšie spomedzi dodávateľov z Európskej únie.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Správa spoločnosti Radicati popisuje ako jednotliví dodávatelia bezpečnostných riešení obstoja v konkrétnych technologických trhoch v danom čase. V správe sa o spoločnosti ESET píše, že patrí medzi „súčasných lídrov trhu s produktmi, ktoré ponúkajú širokú a hlbokú funkcionalitu, ako aj solídnu víziu do budúcnosti.“ Najlepší hráči podľa Radicati formujú trh svojimi technológiami a strategickou víziou.

Medzi najviac vyzdvihované prednosti spoločnosti ESET patrí jednotná platforma pre správu bezpečnosti ESET PROTECT, ktorá spolu s nástrojom ESET Inspect poskytuje rozšírenú detekciu a reakciu (XDR) s vynikajúcim prehľadom, vyhodnocovaním rizík, reakciou na incidenty, ich vyšetrovaním a nápravou. Platforma je k dispozícii na nasadenie v cloude alebo on-premise a podporuje všetky hlavné operačné systémy, ako sú Windows, macOS a Linux. Správa Radicati ďalej zdôrazňuje, že riešenia spoločnosti ESET ponúkajú podporu viacerých jazykov a množstvo lokalizovaných verzií.

Ďalšou kľúčovou oblasťou, ktorá prispela k úspechu spoločnosti ESET, je partnerstvo so spoločnosťou Intel, ktoré kombinuje riešenia ESET Endpoint Security s Intel® TDT ako ďalším zdrojom telemetrie hrozieb. Táto spolupráca pomáha pri detekcii hrozieb využívajúcich pokročilé techniky na vyhýbanie sa odhaleniu, ako sú zero-day varianty, binárna obfuskácia, maskovanie vo virtuálnom počítači a bezsúborové útoky.

„Teší nás, že spoločnosť Radicati už piatykrát po sebe zaradila ESET medzi Popredných hráčov v kvadrante hodnotiacom trh ochrany pred APT. Týmto úspechom ESET potvrdzuje svoje odhodlanie vyvíjať špičkový bezpečnostný softvér a náš záväzok k inováciám. Sme hrdí na to, že sme boli ocenení za naše úsilie v oblasti zvyšovania bezpečnosti technológií pre všetkých používateľov,“ povedal Juraj Malcho, technologický riaditeľ spoločnosti ESET.

Ochrana pred APT je definovaná ako „súbor integrovaných riešení na detekciu, prevenciu a prípadnú nápravu zero-day hrozieb a pretrvávajúcich škodlivých útokov“. Renomovaná spoločnosť Radicati, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu, zaraďuje dodávateľov do kvadrantu podľa dvoch kritérií: funkčnosti hodnotenej na základe rozsahu a hĺbky funkcií jednotlivých riešení dodávateľa a strategickej vízie, ktorá sa týka strategického smerovania dodávateľa.

Viac informácií o hodnotení Radicati APT Protection Market Quadrant 2024 nájdete na tejto stránke. Viac o riešení ESET PROTECT ELITE, ktoré obsahuje nástroj ESET Inspect, nájdete na našom webe.

O spoločnosti Radicati

Spoločnosť Radicati Group pokrýva všetky aspekty elektronickej pošty, bezpečnosti, sociálnych médií, okamžitých správ, archivácie informácií, dodržiavania predpisov, mobilných zariadení, webových služieb, zjednotenej komunikácie a ďalších. Spoločnosť poskytuje kvantitatívne aj kvalitatívne informácie vrátane podrobných informácií o veľkosti trhu, počte zákazníkov využívajúcich produkt a prognózach na celosvetovej úrovni, ako aj podrobné informácie o jednotlivých krajinách. Skupina Radicati Group poskytuje poradenstvo organizáciám s cieľom pomôcť im pri výbere správnych produktov, ktoré zodpovedajú ich obchodným potrebám, a tiež spolupracuje s dodávateľmi pri definovaní najlepšieho strategického smerovania ich produktov. Skupina Radicati Group tiež spolupracuje s investičnými spoločnosťami na celosvetovej úrovni s cieľom identifikovať a posúdiť nové investičné príležitosti.


O spoločnosti ESET

Už viac ako 30 rokov vyvíja spoločnosť ESET popredný softvér a služby zamerané na IT bezpečnosť a ochranu podnikov, kritickej infraštruktúry a domácností z celého sveta pred čoraz sofistikovanejšími digitálnymi hrozbami. V rámci širokej škály riešení určených pre koncové a mobilné zariadenia až po šifrovanie a dvojúrovňové overovanie prináša ESET svojim zákazníkom vysokovýkonné a zároveň jednoducho použiteľné produkty, ktoré chránia bez zbytočného rušenia 24 hodín denne, pričom ochranné mechanizmy sa aktualizujú v reálnom čase, aby boli používatelia vždy v bezpečí a firemná prevádzka mohla fungovať bez prerušení. Keďže hrozby sa neustále vyvíjajú, na svojom vývoji musí pracovať aj IT bezpečnostná spoločnosť, ktorá chce napomáhať k bezpečnému používaniu technológií. Na tomto cieli a podpore lepšej spoločnej budúcnosti pracuje spoločnosť ESET prostredníctvom svojich centier výskumu a vývoja v rôznych kútoch sveta. Viac informácií nájdete na stránke www.eset.sk, prípadne nás môžete sledovať na sociálnych sieťach LinkedIn, Facebook Twitter.

Zobrazit Galériu

ESET

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať