SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

EVE Android dokáže uvariť, upratovať aj postrážiť domácnosť

Technológie
3

Robot EVE Android, vyvinutý nórskou spoločnosťou 1X, predstavuje významný skok vpred pre svet robotiky a mení prostredie domácich prác. Pokročilý robot využíva upravenú verziu GPT-4 na vykonávanie rôznych úloh – od navrhovania receptov až po umývanie riadu. EVE Android ukazuje budúcnosť, kde roboty preberú čoraz väčší podiel našich každodenných úloh v domácnostiach či skladoch.

EVE Android využíva softvér GPT-4V na spracovanie vizuálnych vstupov a vytváranie receptov. Je vybavený šikovnými „rukami“ poháňanými svalmi podobnými lanu, ktoré mu umožňujú elegantne a presne vykonávať rôzne úlohy. Robot sa neobmedzuje len na domáce práce; už bol nasadený aj v priemyselnom prostredí. V Spojených štátoch funguje ako strážca, autonómne hliadkuje v skladoch a upozorňuje ľudských operátorov, keď sa zistia anomálie.

Integrácia virtuálnej reality umožňuje ľudskému dohľadu v prípade potreby prevziať kontrolu, čím sa zdôrazňuje kooperačný potenciál robotiky na pracovisku. Manipulačné schopnosti EVE presahujú rámec bezpečnostného dohľadu, môže vykonávať rôzne monotónne a opakujúce sa úlohy, ako je balenie, triedenie, tlač, čistenie a monitorovanie.

Vďaka univerzálnemu dizajnu je použiteľný vo viacerých priemyselných odvetviach, rieši nedostatok pracovných síl a zvyšuje bezpečnosť v rizikových prostrediach. EVE Android je len jeden z hráčov v rastúcom poli humanoidných robotov. Konkurenciu predstavuje robot Optimus spoločnosti Tesla, navrhnutý pre multifunkčné úlohy. Finanční analytici predpovedajú, že trh s týmito androidmi by mohol v priebehu 15 rokov dosiahnuť 150 miliárd dolárov ročne.

Spoločnosť 1X si predstavuje budúcnosť, v ktorej môžu androidi slúžiť ako osobní asistenti, najmä pre starších ľudí. Spolupráca medzi spoločnosťami ako 1X a OpenAI je príkladom potenciálu inovácií, ktoré môžu zmeniť spôsob, akým žijeme a pracujeme, a sľubuje budúcnosť, v ktorej budú roboty stáť bok po boku s ľuďmi a zjednodušovať naše životy.

Zdroj: cryptopolitan.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

retardovany kLacko a kHubinsky reakcia na: EVE Android dokáže uvariť, upratovať aj postrážiť domácnosť

9.1.2024 11:01
retardovany kLacko a kHubinsky
Reagovať

úbožiak reakcia na: retardovany kLacko a kHubinsky

9.1.2024 15:01
si najväčší úbožiak a lúzer v it priestore. dlhodobo.
Reagovať

RE: úbožiak reakcia na: úbožiak

9.1.2024 19:01
ty si tupý až to bolí
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať