PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Electrolux 800 Ultimate / Výkonný a tichý pomocník

0

 Tyčové vysávače často netestujeme, no obľuba ich technologického riešenia aj s príchodom bezdrôtových akumulátorových modelov rastie. Hoci by sa na pohľad mohlo zdať, že tyčový vysávač je jednoduché zariadenie, pokiaľ ide o akumulátorové modely, nie je to tak celkom pravda.

 

Electrolux 800 Ultimate je napájaný Li-ion akumulátorom, ktorý sa nabíja v dodávanej základni v čase, keď vysávač nepoužívate. Zariadenie nepotrebuje vrecká na odpad a vo vrchnej časti je iba viaccestný filter na jemný prach. O napájanie sa stará Li-ion akumulátor s napätím 25,2 V, ktorý vystačí na 6 – 35 minút prevádzky podľa zvoleného režimu. Zariadenie má 4 pracovné režimy: minimal, stred, max a auto.  Tie sa líšia sacím výkonom. Za normálnych podmienok je najlepšie po­užívať režim auto, v ktorom vysávač pomocou inteligentnej automatiky sám volí potrebný sací výkon podľa typu podlahy. V prípade väčších nečistôt alebo kobercov možno použiť režim max. V ňom dokáže vysávač pracovať asi iba 6 minút, pri normálnom režime je to až 35 minút na jedno nabitie. Pri plnom výkone dosahuje sací výkon až 153 W, čo je veľmi dobrá hodnota. Vysávač sa dodáva v niekoľkých rôznych súpravách podľa preferovaného určenia. Toto odporúčam pred nákupom dôsledne skontrolovať. Testovaná súprava Ultimate obsahuje sedem nadstavcov, z toho tri sú rotačné, univerzálny, na tvrdé podlahy a na čalúnenie. Okrem toho je tu úzky nadstavec, dvojica kief a flexibilná ohýbacia redukcia.  Sú však aj súpravy, ktoré obsahujú nadstavec s rotačnými kotúčmi na mokré čistenie, ten napríklad v tejto súprave nie je, možno ho však dokúpiť. Súprava sa dodáva so základňou, na ktorej sa vysávač nabíja, ale možno na ňu umiestniť aj všetky dodané nadstavce, takže sa vám nikde nebudú povaľovať a máte ich vždy poruke. Všetky nadstavce sa pripevňujú jednoduchým nasunutím, uvoľňujú jedným tlačidlom, takže celá manipulácia je veľmi jednoduchá. Hlavná tyč je vysúvateľná, môžete si ju nastaviť na potrebnú výšku. Vysávač sa do základne priloží a drží magnetickým zámkom. Na vrchnej strane je stavový displej, ktorý zobrazuje vysávací režim a indikáciu nabíjania, a dvojica tlačidiel na zapnutie a prepínanie výkonu.

Práca s vysávačom je veľmi komfortná a jednoduchá a pri práci je nezvyčajne tichý, a to aj v maximálnom režime. Vysávací výkon je pritom aj v automatickom režime veľmi dobrý. Dvojica hlavných kefových nadstavcov obsahuje aj svetlo, ktoré osvetľuje podklad pred kefou. Veľmi dobre tak vidíte množstvo nečistôt aj na tmavších miestach. Vďaka napájaniu akumulátorom máte vysávač stále poruke a nemusíte nič rozkladať ani naťahovať káble. Páčilo sa mi aj veľmi dobre vyriešené čistenie. Celú nádobku jednoducho vytiahnete, otvoríte viečko a vysypete do koša bez toho, aby ste sa ušpinili. Žiadne vrecká ani zbytočná manipulácia. Prachový filter sa dá jednoducho prepláchnuť vodou a vysušiť na slnku či na radiátore. Vďaka technológii automatického čistenia možno kefu ľahko vyčistiť jediným stlačením nožného pedála na hornej strane hubice. Kefa odstrihne zachytené vlasy a nečistoty, takže môžete hneď vysávať. Možno ho čistiť aj ručne, vysunutím do strany sa zachytené vlasy jednoducho stiahnu z kefy. Veľmi dobre sa vysávajú aj väčšie plochy bytu a na jedno nabitie ním povysávate jednoizbový byt. Ako jediný vysávač však doma stačiť nebude. V príslušenstve mi chýbala ohybná hadica, s ktorou by sa dali povysávať aj horšie prístupné miesta či vnútrajšok PC. Ináč je však Electrolux 800 Ultimate vynikajúci pomocník a zastane väčšinu vysávania doma. Vďaka jednoduchej manipulácii budete navyše vysávať častejšie. Slabšia výdrž na batériu pri maximálnom výkone tak vôbec neprekáža, ten potrebujete využívať iba na intenzívnejšie zašpinených miestach a na to vystačí. Nabitie trvá asi 2,5 hodiny.   

PLUSY, MÍNUSY:

+ Jednoduchá manipulácia, výborný výkon, tichá prevádzka, bohaté príslušenstvo
- Chýba flexibilná hadica, nižšia výdrž pri max. výkone

PARAMETRE:

Napájanie: Li-ion 25,2 V, sací výkon 153 W, regulácia výkonu 3 stupne + automatika, čas nabíjania 2,5 h, prevádzkový čas 6 až 35 min podľa výkonu
Cena: 539,90 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať