ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Elektrická kolobežka 2.0: Lepšie brzdí, je bezpečnejšia a dodržiava predpisy

Technológie
1

Spin-off MIT spoločnosť Superpedestrian chce uviesť na trh lepšiu elektrickú kolobežku určenú na zdieľanie. Bezpečnosť a spoľahlivosť zdieľaných elektrických kolobežiek sú hlavné problémy. Chodníky a cyklistické chodníky v mestách, kde fungujú služby zdieľania, sú preplnené, prevádzkovatelia musia kolobežky často opravovať, nabíjať a vymieňať, čo si vyžaduje vysoké náklady.

Podľa spoločnosti Superpedestrian sa služby zdieľania kolobežiek primárne zameriavali na mechanické zdokonaľovanie a zlepšenie konektivity, čo však neprináša dostatočné zisky. Keďže mestá sprísňujú svoje bezpečnostné požiadavky a prevádzkovatelia hľadajú cestu k vyššej ziskovosti, potreba výrazného zlepšenia technológie a vozidlového parku je čoraz naliehavejšia.

Prevádzkovatelia služieb nevyrábajú kolobežky, takže nemajú takmer žiadnu kontrolu nad ich funkčnosťou. Nemôžu preto ani riešiť problémy týkajúce sa ich bezpečnosti a spoľahlivosti. Superpedestrian je v súčasnosti jediná spoločnosť, ktorá navrhuje všetky systémy riadenia vozidiel od základov.

Nové kolobežky, ktoré sa teraz dostali do sériovej výroby, dokážu zistiť stovky udalostí, ktoré môžu spôsobiť poruchu, vrátane hroziaceho požiaru batérie v dôsledku prenikania vody, prerušenia vnútorných vodičov a nerovnováhy teploty batériových článkov. Systém Superpedestrian deteguje skraty v celom vozidle a odpojí elektroniku batérie na zabránenie jej poškodenia. Okrem toho firma navrhla svoje kolobežky tak, aby zabrzdili na vzdialenosti kratšie o 60 % v porovnaní s ostatnými modelmi.

Mestá často určujú na verejných priestranstvách obmedzenie rýchlosti pre kolobežky, prípadne zákaz ich jazdy či parkovania. Súčasné modely však majú nedostatky v presadzovaní týchto pravidiel. Azda najpútavejšia črta kolobežiek Superpedestrian je skutočnosť, že umožňujú uložiť na palubu všetky mestské pravidlá a presadzujú tak dodržiavanie obmedzení rýchlosti a zákazov parkovania.

Zdroj: zdnet.com.

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
elektrina energia kolobezka bateria nabijanie

1 komentár

Preco nie su parametre v clanku? reakcia na: Elektrická kolobežka 2.0: Lepšie brzdí, je bezpečnejšia a dodržiava predpisy

26.11.2019 10:11
???
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať