SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Elon Musk: Letná aktualizácia softvéru Tesly prinesie schopnosť skutočne samostatnej jazdy

Technológie
1

Ďalšia veľká aktualizácia softvéru Tesly s označením 9.0 by mala prísť v auguste a mala by prvýkrát zahŕňať funkciu „úplne samostatnej jazdy“ pre systém Autopilot 2.0. Oznámil to šéf automobilky Elon Musk na svojej twitterovej stránke.

Predchádzajúca verzia 8.0 bola vydaná v roku 2016 a bola to vtedy najdôležitejšia aktualizácia softvéru „over-the-air“. Priniesla zmenu používateľského rozhrania, niekoľko nových funkcií a niekoľko zlepšení súvisiacich s Autopilotom. Zdá sa, že verzia 9.0 príde s rovnako dôležitými aktualizáciami.

To však nevyhnutne neznamená, že vozidlá Tesla budú schopné jazdiť úplne autonómne, ale automobilka začne postupne uvoľňovať prvky samostatnej jazdy v rámci balíka Full Self-Driving Capability (Úplná schopnosť samočinného riadenia), ktorý je dostupný pre vozidlá so systémom Autopilot 2.0. Zlepšený Autopilot (Enhanced Autopilot) sa predáva ako doplnková výbava za 5000 dolárov a ďalší doplnkový balíček Full Self-Driving Capability stojí 3000 dolárov.

No Tesla dodáva, že funkcia samostatnej jazdy je závislá od rozsiahlej validácie softvéru a schválenia regulačných orgánov. Predpisy totiž zatiaľ obmedzujú pohyb autonómnych vozidiel po verejných komunikáciách.

Musk povedal, že Tesla sa doteraz pri vývoji systému Autopilot zameriavala výhradne na bezpečnosť. Verzia 9.0 však „začne ponúkať nové funkcie autonómneho riadenia“.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla autonom auto doprava Update

1 komentár

virtuálne prehliadky a žiadne komentáre, zoradiť podľa predstavuje technológiu miest sú skvelé rozdiely trasy pre svoju hodnotu reakcia na: Elon Musk: Letná aktualizácia softvéru Tesly prinesie schopnosť skutočne samostatnej jazdy

13.6.2018 10:06
3. Indexové fondy
Kým v roku 1989 tvorili približne percento trhu, dnes je to viac ako 23 % fondového biznisu. Odhady analytikov ukazujú, že trh indexových fondov by sa mohol do roku 2020 zdvojnásobiť. Akcie Applu sú najväčšou spoločnosťou v troch najznámejších amerických akciových benchmarkoch – širší index Standard & Poor 500 (4 %), technologický Nasdaq (11 %) a Dow Jones Industrial Average (takmer 5 %). Ak teda investori investujú prostredníctvom indexových fondov, do svojho portfólia nakupujú aj Apple, čím zvyšujú jeho trhovú hodnotu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať