S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

Elon Musk: zmena, sieť vysokorýchlostných tunelov sa zameria hlavne na prepravu „autobusov“

Technológie
0

Elon Musk ohlásil, že zmení zameranie spoločnosti Boring Company a uprednostní prepravu osôb a cyklistov pred autami. To znamená, že plánovaná sieť vysokorýchlostných tunelov, do ktorej mali byť podľa pôvodnej predstavy dopravené autá z úrovne ulice špeciálnym výťahom, bude slúžiť na inú formu mestskej hromadnej dopravy. Na Twitteri vyhlásil, že na svoj prvotný zámer prevážať autá sa sústredí až neskôr. Namiesto malého počtu veľkých tranzitných staníc na spôsob metra sa v systéme „mestskej slučky“ (urban loop system) vybudujú tisícky malých staníc s veľkosťou jedného parkovacieho miesta, takže cestujúci sa budú môcť dopraviť veľmi blízko svojho cieľa.

Musk zverejnil aj video, ktoré ukazuje, ako bude nová koncepcia fungovať. Je to podobné ako starý plán Boring Company, ibaže do tunelov spoločnosti sa nedostanete vo vlastnom aute, ale vo vozidle prepravujúcom viac ľudí.

Model tohto „autobusu“ bol predstavený už vlani v lete, ale vtedy ešte nebol v centre pozornosti firmy Boring Company. Malo by ísť o mestský autobus, ktorý však bude jazdiť oveľa rýchlejšie. V skutočnosti Musk zožal veľkú kritiku od obhajcov verejnej dopravy pre svoje vyhlásenia vysmievajúce sa tejto forme dopravy. Teraz sa však vyjadril, že v prvom rade sa treba postarať o tých, ktorí si nemôžu dovoliť auto. Tento podzemný autonómny elektrický autobus sa bude automaticky presúvať medzi tunelmi a výťahmi.

Boring Company už medzičasom začala pracovať na kopaní tunelov pod Los Angeles a plánuje tak urobiť aj pod Washingtonom, DC.

Zdroj: theverge.comcnet.com

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
Elon Musk Boring Company vysokorychlostny tunel autobus bicykel

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať