PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Elon Musk sa obáva lietajúcich áut lebo by mohli ohroziť chodcov. Budúcnosť má Loop a Hyperloop, jedna jazda bude stáť 1 dolár

Informatizácia
3

Na nedávnom podujatí spoločnosti Boring Company jej zakladateľ Elon Musk vysvetľoval, prečo nemá rád lietajúce autá. Za ich najväčší problém považuje vysokú hlučnosť a fakt, že pri prípadnom poškodení by mohli ich padajúce odlomené súčasti zasiahnuť chodcov a zraniť ich, prípadne aj zabiť.

Ak bude po oblohe lietať obrovské množstvo takýchto áut a niekto nebude svoje vozidlo správne prevádzkovať, môže sa uvoľniť napríklad disk kolesa a niekoho gilotínovať,“ povedal Musk.

Známy vizionár už aj skôr vyjadril podobné obavy a verí, že lepšie riešenie na dopravné zápchy je budovanie vysokorýchlostných a podzemných dopravných systémov, ako je Loop a Hyperloop. Zároveň na podujatí načrtol, ako by mohol fungovať systém Loop.

Loop je vlastne mestská alternatíva Hyperloopu s nižšou rýchlosťou. Zatiaľ čo Hyperloop by prepravoval ľudí medzi mestami, Loop by fungoval na kratšie vzdialenosti. Jeho kabíny by mali premávať v sieti podzemných tunelov. Hyperloop by dosahoval rýchlosť okolo 960 km/h, Loop by jazdil rýchlosťou „iba“ 240 km/h. Jedna kabína by mohla prepravovať 16 ľudí, ktorí by do nej nastupovali na desiatkach malých staníc, ktoré by zaberali približne plochu jedného parkovacieho miesta. Jazda by vraj stála 1 dolár.

Zdroj: businessinsider.com

redakcia

Všetky autorove články
lietajuce auto hlucnost nebezpecenstvo

3 komentáre

Time to buy bitcoin at a bargain price. test binance reakcia na: Elon Musk sa obáva lietajúcich áut lebo by mohli ohroziť chodcov. Budúcnosť má Loop a Hyperloop, jedna jazda bude stáť 1 dolár

20.8.2022 07:08
Time to buy bitcoin at a bargain price.
test binance
Reagovať

a on reakcia na: Elon Musk sa obáva lietajúcich áut lebo by mohli ohroziť chodcov. Budúcnosť má Loop a Hyperloop, jedna jazda bude stáť 1 dolár

23.5.2018 18:05
vie, ze zijeme v 21 storoci a nad hlavami nam uz lietaju akesi stroje(lietadla) a tie nikoho negilotinuju? Zrejme az taky vizionar z neho nebude. Nepacia sa mu lebo to nie je jeho napad. Hlucnost sa da odstranit casom, podobne ako to bolo u aut.
Reagovať

RE: a on Rozmýšlaj reakcia na: a on

24.5.2018 17:05
1) lietadiel je trošilinku menej než tisíce áut + tam sa údržba rieši trochu iným štýlom, než susedov syn je šikovný, on to spraví.
2) aj v prípade lietadiel sa stávajú nehody s dopadom na mestá. Trochu matiky: vydel množstvo áut na cestách množstvom lietadiel, s výsledkom vynásob počet lietadlových nehôd a tadáá.
Reagovať

Pridať komentár