SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Exoskelet pomôže zdravotným sestrám pri zdvíhaní starších pacientov

Technológie
0

Spoločnosť German Bionic predstavila exoskelet Apogee+, určený na zmiernenie fyzickej záťaže zdravotných sestier a iných zdravotníckych pracovníkov. Exooblečenie Apogee+ je hardvérové zlepšenie predchádzajúceho exoskeletu Apogee od rovnakej spoločnosti. Poskytuje aktívnu podporu pri úkonoch, ako je zdvíhanie pacientov, chôdza, pri príprave pacientov na ošetrenie a iné procedúry. Pozoruhodná je zdvíhacia kapacita, ktorú Apogee+ ponúka. Dokáže odbremeniť chrbát o viac ako 30 kg na jedno zdvihnutie.

Integrované úchyty zvyšujú stabilitu a polohovanie pacienta, čím zabezpečujú, že ošetrovatelia môžu poskytovať kvalitnú starostlivosť bez toho, aby ohrozili vlastné zdravie. Exoskelet je prispôsobený rôznym prostrediam vďaka svojej ľahkej, prispôsobivej konštrukcii, takže je vhodný pre širokú škálu scenárov v zdravotníctve. Znížením fyzickej záťaže pri vykonávaní ošetrovateľských úloh môžu zdravotnícki pracovníci poskytovať pacientom špičkovú starostlivosť pri vynaložení menšieho úsilia.

Advertisement

Nasadenie modernej technológie, ako je exoskelet Apogee+, sa stáva dôležitým nástrojom na získanie a udržanie kvalifikovaných ošetrovateľov. Unibody vonkajšia časť exoskeletu zaručuje nielen odolnosť, ale uľahčuje aj dezinfekciu, ktorá je kľúčovým faktorom pri udržiavaní sterilného prostredia. Apogee+ ponúka flexibilnú a spoľahlivú podporu ošetrovateľskému personálu, čím transformuje starostlivosť vďaka bezproblémovej integrácii technológie do pracovného procesu v zdravotníctve.

Záujemcovia si môžu tento revolučný exoskelet vyskúšať 13. novembra na celosvetovom zdravotníckom veľtrhu Medica v nemeckom Düsseldorfe. Cena exoskeletu Apogee+ je 9900 USD. Hromadní odberatelia môžu alternatívne preskúmať možnosť mesačného plánu za 299 USD, čím sa táto technológia stane dostupnou pre širší okruh zariadení.

Zdroj: techtimes.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať