SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

FORMcards: Z bioplastu za pol minúty urobíte tvárnu hmotu, ktorou opravíte hocijaký rozbitý predmet

0

Inovácia nemusí priniesť vždy niečo úplne nové. Niekedy môže ísť o nový, kreatívny spôsob, ako využiť niečo, čo tu už nejaký čas je. Tepelné bioplasty sú vo forme granúl dostupné už dlhšie. Sú to veľmi univerzálne materiály; môžete ich prakticky akokoľvek tvarovať, opätovne použiť, skombinovať s inými materiálmi, ako je kov alebo iné druhy plastov, a sú dokonca šetrné k životnému prostrediu. Granulovaná forma však nie je veľmi používateľsky prívetivá, a tak Peter Marigold prišiel s nápadom, ktorý nazval FORMcard.

Ide o bioplast vo veľkosti kreditnej karty, ktorý ľahko uložíte do peňaženky, boxu s náradím či zásuvky. Ak potom kartičku vložíte na 30 sekúnd do šálky s horúcou vodou, „aktivuje“ sa je tvárnosť. Stane sa z nej mäkká hmota, konzistenciou podobná tmelu. Keď ju vylovíte zo šálky lyžičkou (nie prstami) a počkáte, kým vychladne tak, aby ste sa jej mohli dotýkať, môžete z nej vytvarovať čokoľvek, prilepiť na kov či iný plast a opraviť ľubovoľný rozbitý predmet v domácnosti.

FORMcards sú vyrobené z bioplastu na báze škrobu a sú úplne netoxické, dokonca aj farbivá sú zvolené tak, aby boli šetrné k životnému prostrediu. Majú jednoduché použitie, sú univerzálne, kompaktné, pevné a trvanlivé.

Začiatkom roka sa uskutočnila crowdfundingová kampaň na portáli Indiegogo, v ktorej sa na ich výrobu vyzbieralo viac ako 120 000 libier. Cena FORMcards je veľmi prijateľná, 3 kusy stoja 5 libier (asi 6,50 eura).

Zdroj: Polymersolutions

 

Zobrazit Galériu
bioplast inovácia zivotne prostredie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať