SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Facebook číta správy WhatsApp, aj keď tvrdí, že to nerobí

1

WhatsApp, služba na zasielanie správ vo vlastníctve Facebooku, ktorú používajú miliardy ľudí na celom svete, nie je taká súkromná, ako sa o nej hovorí. Hoci Facebook tvrdí, že nedokáže čítať správy odosielané medzi používateľmi, podľa vyšetrovania neziskovej organizácie ProPublica údajne platí tím zmluvných partnerov z celého sveta za čítanie správ WhatsApp a moderovanie ich obsahu. Podľa ProPublica títo pracovníci „napĺňajú poschodia kancelárskych budov v Austine, Texase, Dubline a Singapure, kde skúmajú milióny častí obsahu od používateľov“.

Zástupca Facebooku uviedol pre web Business Insider, že umožňuje používateľom nahlásiť zneužitie a tieto správy sú potom skontrolované spomínanými pracovníkmi. Keď používateľ nahlási zneužitie, moderátorom WhatsApp sa odošlú „najaktuálnejšie správy, ktoré vám poslal nahlásený používateľ alebo skupina“.

Facebook stále tvrdí, že nemôže čítať správy odoslané prostredníctvom WhatsApp, pretože služba používa šifrovanie. WhatsApp je založený na šifrovaní typu „end-to-end“, čo znamená, že správy sú pred odoslaním zašifrované, a iba keď sú prijaté zamýšľaným používateľom, sú dešifrované. Keď však používateľ nahlási zneužitie, nešifrované verzie správy sa odošlú moderátorom WhatsApp, uvádza ProPublica.

Zdroj: businessinsider.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

.......................... reakcia na: Facebook číta správy WhatsApp, aj keď tvrdí, že to nerobí

22.9.2021 22:09
sifruju ale to neznamena ze ich pred zasifrovanim neprecitaju :D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať