CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Futuristická elektrická motorka Eyelights Rocket One má head-up displej ako stíhačka

Technológie
1

Nie veľa koncepčných návrhov  sa dostane cez fázu návrhu až do podoby reálneho produktu. EyeLights Rocket One je jeden z takýchto úspešných príkladov správne navrhnutého motocykla. V skutočnosti trvalo len tri mesiace, kým sa z náčrtu stal funkčný prototyp. Alanovi Derosierovi, hlavnému dizajnérovi tohto motocykla, vytvoreného pre spoločnosť EyeLights SAS, sa podarilo dosiahnuť správnu rovnováhu medzi formou a funkciou. Elektrický motocykel Rocket One sa prvýkrát predstavil v reálnej podobe na veľtrhu EICMA 2023.

Podľa Alana Derosiera sa návrh motocykla spočiatku točil okolo doladenia proporcií a siluety. Potom sa pristúpilo k zdokonaľovaniu povrchov. Tento prístup je dosť podobný tomu, ako sa navrhujú automobily. Výsledkom je motocykel zameraný na výkon a úctyhodný dojazd. Dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 2,6 sekundy a krútiaci moment 1200 Nm na zadnom kolese produkuje 180 koní, čo je na elektrický motocykel ohromujúci výkon. K tomu pripočítajte dojazd viac ako 400 km na jedno nabitie, dosahovaný vďaka veľkým batériám, ktoré sa ukrývajú v elegantnej karosérii.

Skutočným unikátom je však jeho futuristický navigačný systém s podporou rozšírenej reality. Nie je to žiadne prekvapenie, keďže spoločnosť EyeLights sa špecializuje na aplikácie rozšírenej reality a technológie Rocket One prispôsobuje tým, ktoré používajú piloti stíhačiek. Head-up displej prilby zobrazuje v zornom poli jazdca súbor dôležitých informácií. Zatiaľ sa záujemcovia o motocykel môžu prihlásiť na čakaciu listinu.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

inovacia reakcia na: Futuristická elektrická motorka Eyelights Rocket One má head-up displej ako stíhačka

21.11.2023 13:11
head-up displej ako stíhačka + retro spatne zrkadielka.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať